Zamknij

Wsparcie z Województwa Wielkopolskiego dla ogrodów działkowych. Krotoszyn na liście

20:50, 14.05.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Rodzinne Ogrody Działkowe – zarówno zrzeszone, jak i niezrzeszone – otrzymają wsparcie na projekty budowy infrastruktury ogrodowej. Ponad 2 mln zł trafi do 133 ogrodów działkowych z terenu Wielkopolski.

 

To pierwszy program skierowany przez samorząd wojewódzki do działkowców. Pomoc finansowa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) jest związana z bezpieczeństwem korzystania i funkcjonalnością terenów rekreacyjnych. Najczęściej wnioskowano o wsparcie na rozbudowę infrastruktury wodociągowej, ogrodzenia, utwardzenia alei i wewnętrznych dróg gruntowych.


– W tym roku ogrody działkowe będą spełniać jeszcze większą rolę, bo wielu mieszkańców z pewnością tam będzie spędzać swoje wakacje – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.


Rodzinne Ogrody Działkowe przeżywają aktualnie swój renesans. Zainteresowanie zdrową żywnością przyciąga sympatyków wytwarzania własnych warzyw, owoców i ziół. Wiele osób zwłaszcza w miastach zabiega o posiadanie ogrodu.


Dotacja została przyznana po raz pierwszy, a nabór cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wnioski można składać każdego roku do 30 listopada i są rozpatrywane w następnym roku. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 40 tys. zł, raz na dwa lata. Ze względu na duże zainteresowanie maksymalne dofinansowanie ograniczono do 17.200 zł. Ogrody Działkowe w Wielkopolsce będą mogły liczyć również na wsparcie w latach kolejnych.


Wśród ogrodów, które uzyskały wsparcie, są ROD Przylesie z Krotoszyna i ROD Przyszłość z Sulmierzyc.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz