Zamknij

Po raz kolejny 2 mln zł dla spółek wodnych z Samorządu Województwa Wielkopolskiego

21:41, 28.09.2020 | J.U.
Skomentuj
REKLAMA

 

6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do wielkopolskich spółek wodnych w 2020 r. Przeznaczono na ten cel 2 mln zł. Pieniądze trafią do 123 spółek.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski, 17 września podpisał umowy przekazującą dotację na bieżącą konserwację urządzeń melioracji szczegółowych. Wsparcie ma na celu bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz budowę, odbudowę i przebudowę przepustów i innych urządzeń wodnych w ramach działalności spółek wodnych.

Z uwagi na zmienne warunki pogodowe właściwy stan infrastruktury melioracyjnej jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa mieszkańców, ich mienia i całej infrastruktury regionu. Dofinansowanie bieżącej działalności spółek wodnych jest realizowane przez samorząd województwa od 11 lat. Zainteresowanie pozyskaniem dotacji jest ogromne, a kwota przeznaczona na realizacje zadania w całości wykorzystywana przez wnioskodawców.

– Utrzymanie w dobrym stanie urządzeń wodnych i ich konserwowanie jest niezbędne, dlatego Samorząd Województwa Wielkopolskiego co roku realizuje program dotacji dla spółek wodnych  – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

 

Ten program uruchomiono w 2009 r. Ogromne zainteresowanie nim doprowadziło do zwiększenia kwoty pomocy i od 2016 r. wynosi ona 2 mln zł rocznie. W bieżącym roku – w ramach przeprowadzonego naboru wniosków – wsparcie otrzymają 123 spółki wodne (złożone zostały 132 wnioski).

Najwyższa dotacja, która została przyznana w bieżącym roku, to ponad 89 tys. zł. Tegoroczna wysokość udzielonego spółkom dofinansowania wyniesie około 34 proc. wartości prac ujętych we wnioskach. Świadczy to o wysokich kosztach utrzymywania infrastruktury melioracyjnej i wodnej.

(J.U.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz