Zamknij

KALISZ. Cztery pory roku z OZE, czyli Odnawialnymi Źródłami Energii

17:32, 17.10.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

23 września 2020 r. uczniowie szkół podstawowych z subregionu kaliskiego uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród ramach konkursu Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii (OZE) „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

Spotkanie odbyło się przed siedzibą wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs był skierowany do dwóch grup  uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV-VI mieli za zdanie przygotować plakat o dowolnej tematyce, natomiast uczniowie klas VII-VIII przygotowali kalendarze. Prace miały nawiązywać do tematyki odnawialnych źródeł energii.

Promowanie idei odnawialnych źródeł energii jest niezwykle ważna wśród najmłodszych pokoleń, gdyż udział energii z nich pozyskiwany będzie stale wzrastał, a edukacja najmłodszych pokoleń to ważna kwestia w kierunku odejścia od źródeł konwencjonalnych.

- Konkurs pozwala uczestnikom zapoznać się szerzej z tematyką OZE dając szansę wygrania wartościowych nagród. – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 18 prac, natomiast 9 prac przesłali uczniowie z klas VII-VIII. Kapituła konkursowa oceniła nadesłane prace konkursowe, uwzględniając zgodność z tematyką konkursu, stopień trudności wykonania oraz estetykę, a także pomysłowość autora.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył nagrody pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a także wyróżnienia oraz nagrody dla szkół laureatów. Łączna wartość nagród, które trafiły do  poszczególnych subregionów to ponad 13 tys. zł.

W subregionie kaliskim pierwsze miejsca zdobyli: Amelia Kaźmierczak (Szkoła Podstawowa im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce) oraz Maciej Kurzawa (Zespół Szkół w Witaszycach).Ponadto przyznane zostały nagrody pieniężne dla szkół, z których pochodzą laureaci:1500 zł dla szkoły w Sobótce i Witaszycach, 1000 zł dla szkoły w Mikstacie i 500 zł dla szkoły w Mikstacie i Sobótce.

Galeria prac, które zostały nagrodzone w konkursie dostępna jest do pobrania pod adresem: https://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_wielkopolskie-dni-energii-wde 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%