Zamknij

Świętojańskie widowisko w Głuchowie

19:27, 06.07.2019 | E.S.
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Głuchowa w interesujący sposób powitali nadejście lata, organizując spektakl muzyczno-taneczny tematycznie związany z obrzędowością tzw. nocy świętojańskiej.

W przedsięwzięcie zaangażowali się członkowie wszystkich działających we wsi organizacji,  czyli Koła Gospodyń Wiejskich, zespołu Głuchowianie, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Kółka Rolniczego.
Ubrane w białe szaty dziewczęta z wiankami na głowach, a także dzieci i dorośli, tańczyli i śpiewali w wieczornej i nocnej scenerii. Nie mogło zabraknąć pokazu ogni i puszczania wianków na wodę. Nastrój współtworzyła również natura, gdyż jako miejsce widowiska wybrano duży staw otoczony zadrzewieniami.
Koordynatorką nocy świętojańskiej była Jagoda Wielebińska, członkini miejscowego KGW,  która uważa, że dzięki przedsięwzięciu możliwa była integracja i wspólne działanie mieszkańców i organizacji społecznych.  
– Spektakl był amatorskim pokazem osób w każdym wieku – twierdzi pani Jagoda. – Najstarsza miała ponad 70 lat, a najmłodsza zaledwie 5. Każdy dał maksimum zaangażowania i serca, a dużego wsparcia udzieliła nam Kinga Mądra z ośrodka kultury w Pogorzeli. Udowodniliśmy m.in. to, że mamy głowy pełne pomysłów i możemy stać się inicjatorami wspaniałych wydarzeń.
Świętojańskie widowisko w Głuchowie udowodniło także umiejętności tej społeczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Dzięki profesjonalnie opracowanemu projektowi udało się zdobyć dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

(E.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone