Zamknij

Bohaterska postawa świadków na trasie Siedlec-Pępowo

19:52, 06.07.2019 | S.P.
Skomentuj
REKLAMA

Ratownicy medyczni stacjonujący na co dzień w Kobylinie uczestniczyli w akcji ratunkowej po groźnym wypadku samochodu, którym podróżowały cztery osoby.

Wypadek miał miejsce na trasie Siedlec-Pępowo ok. godz. 18.30. Z nieustalonych na razie przyczyn samochód, którym jechała czteroosobowa rodzina, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i zapalił się. Z pomocą poszkodowanym ruszyli świadkowie, wyciągając wszystkich z pojazdu. Chwilę później na miejsce przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej, które zajęły się gaszeniem ognia i udzielaniem rannym pierwszej pomocy. Z czasem dojeżdżały kolejne służby ratunkowe. Przyleciał również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najciężej ranną w wypadku - 6-letnią dziewczynkę, do szpitala we Wrocławiu.


- Po około dziewięciu minutach zespół ratownictwa medycznego z Kobylina dotarł na miejsce. Osoby poszkodowane były już pod opieką straży pożarnej - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medcycznego przy szpitalu w Krotoszynie.


Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR z Ostrowa Wlkp., dojechały też kolejne karetki. - Po zastosowaniu medycznych czynności ratunkowych wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali we Wrocławiu, Gostyniu i Śremie - informuje J. Nelle.


Rzecznik naszych ratowników podkreśla, że świadkowie zdarzenia (kierowca ciężarówki i osoby jadąće rowerami – red.) narażając własne życie wydobyli wszystkie poszkodowane osoby z płonącego pojazdu. - Gdyby nie ich postawa, melibyśmy do czynienia z jeszcze większą tragedią - kończy.

 

(S.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz