Zamknij

Grupa SiR z Ostrowa odnalazła zwłoki mężczyzny

20:52, 08.07.2019 | J.U.
REKLAMA
Skomentuj

4 czerwca w godzinach popołudniowych pan Leon wyjechał rowerem do jednego z lasów w rejonie Granowca. To wieś w pow. ostrowskim, w gminie Sośnie, ok. 18 km na południowy zachód od Ostrowa Wlkp.

96-letni mężczyzna nie wrócił do domu. Nazajutrz o godz. 6.00 do poszukiwań włączyła się Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SiR z Ostrowa Wlkp.
 
Wkrótce ochotnik SiR-u sprawdzający las na skuterze dokonał ujawnienia osoby zaginionej w kanale z wodą.

W poszukiwania były zaangażowane jednostki policji, straży pożarnej, straży leśnej. Ratownicy SiR od godziny 6.00 rano 5 czerwca przeszukiwali i wykluczali kolejne obszary rozległego terenu. Do działań zostało użyte Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań.

Grupa „Szukamy i Ratujemy” składa się z sympatyków ratownictwa i niesienia pomocy innym ludziom. Współpracuje ze służbami, a wszystkie jej działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Jest wśród nich wielu profesjonalistów, jak strażacy i ratownicy.

Grupa posiada SiRobus, czyli Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań. To jedyny pojazd na terenie naszego województwa pozwalający koordynować pracę grup poszukiwawczych. W pojeździe zainstalowane są dwa niezależne stanowiska dla koordynatorów wyposażone w komputery z programem SiRon wraz z zintegrowanymi monitorami. Posiada łączność bezprzewodową, internet i stacjonarny telefon cyfrowy umożliwiający telekonferencje.

 

(J.U.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone