Zamknij

Co nas czeka po epoce węgla?

11.22, 05.09.2022 . Aktualizacja: 14.23, 11.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

To już pewne. Do 2030 r. przestaną działać odkrywki węgla brunatnego w Wielkopolsce Wschodniej, a dekadę później subregion planuje osiągnąć neutralność klimatyczną. To ambitne zadanie zrealizowane zostanie przy wsparciu unijnym. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, a także ponad 18 mln euro na realizację pilotażowego projektu LIFE AFTER COAL PL, pozwolą przybliżyć do osiągnięcia tych celów. O działaniach, które należy podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym i roli, jaką w tym procesie mają do odegrania samorządy rozmawiamy z prof. dr hab. Pawłem Churskim, dziekanem Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu . 

W numerze prezentujemy nominowanych w naszym plebiscycie Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W czterech kategoriach wybraliśmy 19 projektów, z których to Wy wybierzecie najlepsze . Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 23 października.  Zapraszamy również do udziału sportowej rywalizacji w akcji “zaBIEGaj o FUNdusze . Już 18 września teren nad Jeziorem zamieni się w biegową arenę, nie zabraknie również solidnej porcji wiedzy o Funduszach Europejskich.

W nowym wydaniu e-magazynu “Nasz Region” odwiedzamy Kępno , by zobaczyć, jak Fundusze Europejskie na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat zmieniły miejscowość, uważaną za nieformalną stolicę zagłębia meblowego w Polsce. Piszemy również o dziewiętnastowiecznym pałacu w Wierzbinku, który przy unijnym wsparciu odzyskał dawny blask. Zachęcamy też do odwiedzin Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa, który powstał w sąsiedztwie Bramy Poznania.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn “Nasz Region"  i bądź na bieżąco.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TequilaTequila

0 0

Wszystkie rządy przespały "atom".
Dzisiaj można by ogrzewać domy prądem.
Ale jeśli węgla jest na 200 lat... 20:27, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%