Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy zdecydowali!

14.25, 07.11.2022 . Aktualizacja: 13.58, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Już za kilka dni poznamy zwycięzców plebiscytu Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie wydarzenia “Jak wiele nas łączy” odbędą się również cztery panele dyskusyjne, będące okazją do rozmowy o wyzwaniach związanych z nową perspektywą finansowaną. Oglądaj online (https://www.youtube.com/watch?v=KEVBMkL9row)

 

Kaflarnia w Zdunach – dawna fabryka kafli , to dziś nowoczesne centrum kulturalno-edukacyjne, w którym poznać można tajniki zanikającego rzemiosła zduństwa i kaflarstwa. Wiele zmieniło się również w Wieleniu. Zaniedbane bulwary nadnoteckie tętnią dziś życiem, a w dawnej oborze działa świetne kino. Zmiany w wielkopolskich miastach, to efekt działań rewitalizacyjnych. O tym, jak zmieniają one nasze miasta i jak ważną rolę odgrywa w nich zieleń i woda rozmawiamy z dr Aleksandrę Jadach-Sepioło, Zastępcą Dyrektora Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, adiunkt w Katedrze Miasta Innowacyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

W nowym wydaniu e-magazynu “Nasz Region” odwiedzamy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku, który powstał przy wsparciu Funduszy Europejskich. To miejsce dla wszystkich, którym bliska jest troska o środowisko. Zaglądamy również do wspaniałego Pałacu Radolińskich w Jarocinie oraz budowanego Collegium Pharmaceuticum – jednego z najnowocześniejszych wydziałów medycznych w Polsce. O tym, że unijne dotacje mocno wspierają działania związane z naszym zdrowiem, świadczy też nowy pawilon onkologii dziecięcej , otwarty w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.

 

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn “Nasz Region” i bądź na bieżąco.

 


 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Marian J.C.BMarian J.C.B

0 0

A jak się ma polityka to wynika, ze partia PiS umyka odpowiedzialności za przeszłe i obecne żądła i ten oręż polityczny się kończy. Ale należy zauważyć, że to celowe działania a żeby uniknąć odpowiedzialności za wojnę ukraińsko - rosyjską. PiS to taki ryjący kret bo gdzie może to szkody czyni w kraju a nadmiarem w polityce zagranicznej - szczególnie wschodniej.
Jeżeli PiS na czele z szefostwem opuści szeregi rządowe to należy te partie rozliczyć a nawet dokonać wygnania z kraju.
Tak na obecny czas się to przedstawia. 20:05, 08.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.C.BMarian J.C.B

0 0

Narodowe święto Niepodległości 11 listopada roku 2022.
Z uroczystości wynika, że pilnujmy swojego co odzyskaliśmy i posiadamy. Na obecny czas nie należy szargać opinią w środowisku społecznym w naszym kraju i za granica naszego państwa.
Żeby Polska była Polska jak to śpiewał Jan Pietrzak a słowa wyróżnione przez prezydenta USA Ronalda Regana.
Ale Polska jest nie dla wszystkich i te szargania opinią Polaków są nagminne czy to w Internecie tego forum czy gdziekolwiek popadnie.
Bardzo podłym szarganiem opinii obywatela są szpitale psychiatryczne. Ale władze same do tego doprowadzają jak to było w Krotoszynie roku 2020 gdzie zabiera się z domu przy pomocy Policji i wywozi przez P.R na dwa miesiące do szpitala psych. o zaostrzonym rygorze w Miliczu. Nie bądź władza taką pewnością siebie i lepiej zło dobrym zwyciężać jak dopinać swojego i umieszczać w szpitalach a żeby wyobrażalny koniec stał się faktem. Prowadzi to do nienawiści i dalszego ( już po opuszczeniu szpitala ) szargania obywatelem RP.
Szpitale psych. to zło dla osób których władze nienawidzą i stosują taki terror.
Pisząc dalej to się lecz psycholu bo byłem w tym szpitalu. Ale tym psycholem są i te osoby, które do tego doprowadzają i które się nadal angażują i zmuszają do takiego leczenia - wiec czy tak czy inaczej - szanuj bliźniego swego jak siebie samego. 18:28, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.C.BMarian J.C.B

0 1

Na koniec z mojej strony i analizujac mój pobyt w tym szpitalu psych.o zaostrzonym rygorze w roku 2020 w Miliczu.Pewne zdarzenia zauwazone wskazują na przymusowe działanie urzędowe.W Krotoszynie kiedy zamieszkała rodzina ukraińska za premier Beaty Szydło to można było zauważyć że są podejmowane jakieś działania odwetowe przeciwko osobie czy osób zamieszkałych w Krotoszynie.Wynkalo że są to polecenia z urzędu.Ale jaki miałem z tym związek to żaden a jeżeli już to mogły czy są nadal ukraińskie wątki z lat komunizmu powiatu gostyńskiego gminie Borek Wlkp.W pewnej wsi gminie Borek Wlkp gdzie mieszkałem z rodzicami dochodziło to nieporozumień na podkładzie ukraińskim takie były wówczas czasy.
Władze Krotoszyna nie pietnujcie zła a szczególnie ukraińskiego z dawnych lat bo to zabojczy proceder.
Taki mi się wydaje. 13:19, 13.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.C.BMarian J.C.B

0 0

Czerwona ocena ale nie mam sobie nic do zarzucenia.
Czerwone oceny na tym forum to obrona zła.W Krotoszynie już jest tak od lat że zło się honoruje bo to publiczny pozytek. 12:32, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%