Zamknij
REKLAMA

Rajd rowerowy z metą w leśnym ośrodku edukacji leśnej

10:30, 20.06.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W zorganizowanym 12 czerwca, ósmym już rajdzie pod hasłem Czas na rower uczestniczyło  ponad 30 osób.

 

Jego organizatorem był zarząd oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krotoszynie, z którym współpracowały klub: Pędziwiatry z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Peleton. Wsparcie finansowe zapewniła dotacja pozyskana ze starostwa w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Uczestnicy wyruszyli o godz. 9.00 sprzed krotoszyńskiego muzeum. Podzielili się na 3 grupy – pod kierownictwem Juliusza Poczty, Jana Grząki i komandora Antoniego Azgiera.

Przez Rynek i deptak dojechali do stawu na Błoniu, a dalej przez Tomnice do Jasnego Pola.

Odwiedzili cmentarz ewangelicki pomiędzy tą wsią a Różopolem – miejsce spoczynku niemieckich osadników, przybyłych na nasz teren na przełomie XVIII i XIX w.

Po kilku kilometrach jazdy, za leśniczówką Sokołówka, wjechali w leśną drogę, kierując się w stronę Ośrodka Edukacji Leśnej w osadzie Dąbrowa k. Roszek. Zanim tam dotarli, obejrzeli  potężny głaz narzutowy, zwany diabelskim kamieniem.

Na terenie ośrodka był czas na odpoczynek, posiłek oraz rozegranie dwóch konkursów sprawnościowych. W rzutach podkową do celu najlepsi byli: Anna Łosicka, Teresa Lew, Zenon Grygas. Żółwią jazdę (jak najwolniejszą i bez dotykania stopami ziemi) wygrał Mikołaj Kaczmarek, plasując się przed Robertem Radajewskim i Emilią Radajewską. 

Nagrody otrzymało po 10 osób z każdego konkursu.

Uczestnicy rajdu w większości wrócili potem do Krotoszyna, ale siedmiu kolarzy odwiedziło jeszcze pomnik, zamordowanego przez kłusownika w 1903 r., leśniczego Adalberta Kaźmierczaka oraz ponad 300-letnią, leżącą sosnę. Po blisko 5 godz. dotarli do Krotoszyna, by rozstać się pod krytą pływalnią. 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%