Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna nonszalancja: jak wykorzystać w salonie płytki imitujące beton?

11.02, 21.11.2022 . Aktualizacja: 11.04, 21.11.2022
Skomentuj

 

Płytki imitujące beton kojarzą się ze stylem industrialnym i loftowym, chętnie w takich wnętrzach są wykorzystywane na ścianie i na podłodze. Taka surowa faktura doskonale prezentuje się na dużych przestrzeniach i pofabrycznych wnętrzach. Płytki imitujące beton stworzą industrialną aranżację także w niewielkim pomieszczeniu, należy jedynie zwrócić uwagę na kilka czynników.

Zalety płytek imitujących beton

Surowy beton jest synonimem minimalizmu, prostoty i surowości, jego wadą może być waga, z tego względu płytki betonowe nie mogą być stosowane w bloku, nie jest odporny na wilgoć, wymaga specjalnej impregnacji. Płytki imitujące beton dają więcej możliwości stylizacyjnych. Są lekkie, odporne na wilgoć, można je montować zarówno na ścianie, jak i na podłodze. W niewielkim salonie lepiej sprawdzą się płytki imitujące beton w cieplejszych odcieniach. Grafitowy odcień betonu może być wyjątkową formą dekoracji, płytki w tym odcieniu bardzo dobrze prezentują się na ścianie za telewizorem albo jako tło kanapy.

Płytki imitujące beton - z czym łączyć?

Niebanalną kompozycję mogą zapewnić płytki imitujące beton występujące w różnych odcieniach. Nie muszą być szare, często mają odcień rdzy, bieli i brązu. Wyjątkowo szeroki wybór takich produktów oferuje Klink - producent kamienia naturalnego i płytek. Jeden odcień można przeznaczyć na podłogę, a inny na dekoracje ścian albo pokrycie wnęk. Pomysłowo łączone odcienie mogą znacznie powiększyć przestrzeń salonu. Płytki imitujące beton na ścianie tworzą czystą surową formę, w salonie można przełamać ten efekt, stosując jakieś kolorowe i ciepłe dodatki. Bardzo dobrze w takiej stylizacji sprawdza się naturalne drewno, które ociepli wnętrze, taka przestrzeń o wiele bardziej sprzyja relaksowi. Przytulnego charakteru nadają również tkaniny, koce, narzuty i zasłony.

Płytki imitujące beton w salonie - jakie meble?

Płytki imitujące beton ułożone na podłodze mogą być idealnym tłem dla mebli wykonanych z drewna, sprawdzą się szczególnie ciepłe odcienie, dąb złoty, sosna, jesion. Dobrym rozwiązaniem są modele mebli oparte na metalowych ramach z elementami drewna. Meble tapicerowane zapewnią odpowiedni komfort domownikom. W bardziej awangardowej przestrzeni salonu mogą to być żywe i jaskrawe kolory, które dobrze łączą się z surowością betonu. Dobór kolorów powinien być przemyślany, ponieważ zbytnie nagromadzenie barw może prowadzić do chaosu. Zawsze można zdecydować się na delikatne i spokojne odcienie tapicerki.

 

Płytki imitujące beton - unikalne efekty aranżacyjne

Beton może być idealnym wykończeniem aranżacji minimalistycznej. Jest także chętnie stosowany w stylu industrialnym i loftowym. Jest on wybierany przez osoby gustujące w nieszablonowych i oryginalnych rozwiązaniach. Beton ma bardzo szerokie zastosowanie - przy pomocy płytek imitujących ten surowiec można ozdobić praktycznie każdą powierzchnię. Jest to popularny materiał wykończeniowy salonu głównie dzięki temu, że doskonale wpasowuje się w nowoczesne style wnętrzarskie. Betonowa ściana w salonie może być najważniejszym elementem stylu industrialnego. Trzeba również zwrócić uwagę, aby rozwiązania aranżacyjne z zastosowaniem płytek imitujących beton, były równoważone wykorzystaniem innych materiałów, które ocieplą efekt chłodu i surowości. Beton w salonie nie musi być jednoznaczny z efektem braku przytulności, wszystko jest kwestią wyczucia i wyważenia proporcji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

DariaDaria

0 0

Remont mam już za sobą, ale z perspektywy czasu wybór płytek i narożnika z gala collezione był chyba najcięższy. Ciągle zdanie zmieniałam, aż już sama byłam na siebie zła. Dobrze, że mam już to za sobą. 12:32, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%