Zamknij

Czy paczkomaty działają w sobotę?

14:18, 31.10.2019 | materiały partnera

Sobota - dzień sprzątania, prania, planowania kolejnych dni, a może dzień odpoczynku, błogiego relaksu wśród bliskich osób? Obojętnie, jak zaczynasz swój weekend, sprawdź, czy będziesz mógł w taki dzień odebrać swoją przesyłkę w Paczkomacie. Może to będzie pretekst, by wstać z wygodnej kanapy i ruszyć na spacer?

Paczkomaty są dla Ciebie!

Paczkomaty przeżywają prawdziwe oblężenie, nie dziwi więc fakt, że powstaje ich coraz więcej i są zlokalizowane wszędzie tam, gdzie zauważalny jest na nie popyt. Wysyłka kurierem przy nich zostaje daleko w tyle. Jeśli ktoś może wybrać Paczkomat lub wysyłkę kurierem, coraz częściej wybiera pierwszą opcję.

Zalet Paczkomatów jest multum, prócz ich realnej bliskości i dostępności, a natkniesz się na nie w hipermarketach, na stacjach benzynowych, na całodobowo dostępnych parkingach, przy dużych ulicach i dworcach, główną jest ich wygoda. Wygoda w bezkolejkowym nadawaniu, odbieraniu paczek.

Paczkomaty InPost to wygodny sposób na to, by móc odebrać swoją przesyłkę właśnie wtedy, kiedy mamy na to czas, kiedy jest nam po drodze, kiedy tylko sobie o tym przypomnisz - bez konieczności nagłej zmiany planu dnia, bez konieczności oczekiwania w domu na dzwonek kuriera. Co warte podkreślenia, paczkę nie musisz odebrać osobiście - wystarczy, że podasz przysłany SMSem kod odbioru paczki, a Twój mąż, córka, sąsiad czy przyjaciel może zrobić to za Ciebie - jeśli tylko zna Twój numer telefonu!

Firma kurierska InPost działa na pełnych obrotach całą dobę, siedem dni w tygodniu. Sortownie i magazyny pracują nad tym, aby Twoja przesyłka mogła jak najszybciej przemieścić się z miejsca nadania do miejsca odbioru. Wierni klienci doceniają fakt krótkiego czasu oczekiwania na pojawienie się przesyłki w Paczkomacie - to niewątpliwie kolejna zaleta. Dzięki doskonale zorganizowanej logistyce i zoptymalizowanemu procesowi przesyłki paczek, InPost może poszczycić się niemal dziewięćdziesięcioośmioprocentową skutecznością w dostarczeniu paczek kolejnego dnia po ich nadaniu.

Korzystanie z Paczkomatów InPost jest znacznie bardziej opłacalne od innych form dostarczania. Oszczędności z pewnością nie zostaną niezauważone, za przesyłkę do Paczkomatu zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku korzystania z innych firm kurierskich.

Dostawy

Regulamin firmy InPost wyraźnie wskazuje, że terminy dostarczenia przesyłek są liczone w dniach roboczych, co oznacza, że Twoje kurierskie przesyłki, jak i paczkomatowe, doręczone zostaną wyłącznie od poniedziałku do piątku. Korzystając z kolejnej zalety firmy, bezpieczeństwa i monitorowania przesyłki, możesz dokładnie sprawdzać, gdzie w danej chwili znajduje się Twoja paczka. Śledzenie każdego etapu podróży przesyłki pozwoli Ci oszacować, kiedy będziesz mógł ją odebrać z Paczkoamtu - ale nawet jeśli nie masz czasu lub możliwości podglądania trasy Twojej przesyłki, w momencie, kiedy znajdzie się ona w Paczkomacie, otrzymasz SMS lub mail z informacją o tym, że paczka już na Ciebie czeka w wybranym Paczkomacie. Takie to wygodne!

Okazuje się, że SMS lub mail informujący o doręczeniu do Paczkomatu Twojej paczki czasami dociera także w sobotę. Tak, to prawda! Paczkomaty działają w soboty i może zdarzyć się taka okazja, że właśnie podczas weekendu, jeszcze przed niedzielą, będziesz mógł odebrać swoją paczkę. Okazuje się, że wiele oddziałów InPost pracuje także w soboty. Wszystko po to, by klient mógł być w pełni zadowolony z usług InPost i by mógł szybciej cieszyć się odebranym zamówieniem. Możliwość odebrania paczki z paczkomatu w wolny od pracy może dla wielu stać się okazją i pretekstem, by wstać sprzed telewizora lub by oderwać się od sobotniego sprzątania i gotowania i móc wyjść na choć krótki spacer. Paczkomaty zlokalizowane są w najbardziej optymalnych miejscach, dlatego na pewno podczas zamawiania wybrałeś ten, który jest na Twojej drodze do sklepu, do pracy lub który mijasz każdego dnia. Od teraz będziesz mógł "przy okazji" odebrać zamówienie nawet w sobotę.

Okazuje się, że istnieje możliwość, by określić, czy zamówiona przesyłka zostanie dostarczona przed niedzielą czy dopiero w poniedziałek. Stuprocentowej możliwości nie ma, ale istnieje ogromna szansa, że jeśli sprawdzisz w sobotę po godzinie dziewiątej rano na stronie Śledzenie przesyłek status swojej paczki i będzie ona oznaczona jako "Przekazana do umieszczenia w Paczkomacie", to istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie otrzymasz ją w sobotę. Daj się więc zaskoczyć

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone