Zamknij

Szczoteczka soniczna

20:40, 14.11.2019 | A.P
Skomentuj

W pielęgnacji zębów szczoteczka soniczna robi widoczną różnicę. Samodzielnie ocenisz, czy warto taką kupować

Nie bez powodu uważa się, że ładny uśmiech znacząco ułatwia nawiązywanie relacji międzyludzkich. Szeroko rozciągnięte usta i widok białych zębów nastrajają pozytywnie, znamionują dobre intencje rozmówcy. Trudno się wobec tego dziwić, że Polacy przywiązują coraz większą wagę do jakości higieny jamy ustnej. Stąd też rosnąca popularność szczoteczek sonicznych w naszym kraju. Jak twierdzą eksperci z firmy Hellodent, te urządzenia przyniosły prawdziwy przełom w domowej stomatologii.

Wymiatające ruchy prostokątnej główki oczyszczają szpary pomiędzy zębami z zadziwiającą dokładnością

Prawidłowa pielęgnacja dziąseł oraz zębów stanowi wyjątkowo trudne wyzwanie. Nie dość, że na powierzchni szkliwa gromadzą się osady, które powodują brzydko wyglądające przebarwienia, to jeszcze więcej problemów sprawiają zalegające w szczelinach resztki pokarmów. Częściowo strawiona materia organiczna to idealna pożywka dla rozwoju próchnicy oraz innych, poważnych chorób. Dobra szczoteczka soniczna będzie jednym z najlepszych środków, aby temu przeciwdziałać. Przedstawiciele Hellodent tłumaczą, że to wszystko dzięki specyficznej konstrukcji oraz sposobowi działania urządzenia. Tradycyjne szczoteczki elektryczne z okrągłymi główkami wykonują ruchy rotacyjne, które czyszczą przede wszystkim powierzchnię zewnętrzną. W przypadku szczoteczek sonicznych ich zasięg jest o wiele większy. Smukły kształt i wyższa częstotliwość pracy sprawiają, że łatwiej doczyścić trudno dostępne miejsca. W ten sposób z jamy ustnej usuwa się większą część szkodliwych bakterii i płytki nazębnej.

Używając szczoteczki sonicznej musisz opanować specyficzną technikę mycia zębów. Rób to prawidłowo!

Wysoka intensywność ruchów wymiatających może wiązać się z ryzykiem naruszenia struktury ochronnego szkliwa. Najpopularniejsze modele na rynku wykonują od 30 do ponad 60 tysięcy drgań na minutę – dlatego producenci sprzętu podkreślają, aby pod żadnym pozorem nie dociskać szczoteczki. Wystarczy trzymać główkę w taki sposób, aby włosie dotykało zębów i dziąseł. Ponadto każda szczoteczka soniczna wysokiej jakości posiada kilka trybów pracy. W tym takie, które sygnałem dźwiękowym sygnalizują koniec mycia jednej strefy w jamie ustnej i konieczność przesunięcia główki w inne rejony. 30 sekund na każdą „ćwiartkę”, łącznie 2 minuty szczotkowania w zupełności wystarczą, aby osiągnąć zadowalające efekty i cieszyć się pięknym, a przede wszystkim zdrowym uśmiechem. Warto zauważyć, że na rynku dostępne są także szczoteczki soniczne stworzone specjalnie dla dzieci, charakteryzujące się innymi parametrami pracy – dobranymi stosownie do określonego wieku.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone