Zamknij

Wakacje na nartach? Jak się do nich przygotować?

22:47, 03.12.2019 | J.U.
Skomentuj


Wiele osób z niecierpliwością czeka na pierwsze oznaki zimy, aby móc wyjechać w góry i spędzić czas na białym szaleństwie. Bardzo często kierunkiem podróżny są zagraniczne kurorty, ponieważ w Polsce w ostatnim czasie zima jest bardzo trudna do przewidzenia. W Alpach warunki są o wiele lepsze i ciekawsze. Jednak przed wyjazdem warto zadbać o kilka niezwykle istotnych kwestii jak np. dobre ubezpieczenie.


Jak się przygotować do wyjazdu na narty?
Bardzo ważną kwestią, o którą warto zadbać jest sprawdzenie przepisów dotyczących ruchu drogowego, które obowiązują na terenie krajów, przez które będziemy przejeżdżać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żadna niespodziewana sytuacja nas nie zaskoczy. Nieznajomość prawa może mieć bardzo przykre konsekwencje, a kary finansowe mogą być naprawdę bardzo dotkliwe.
Kolejną ważną kwestią jest dokładne przeanalizowanie trasy przejazdu i przygotowanie się na ewentualną konieczność objazdów. Dzięki temu, czas jazdy może ulec znacznemu skróceniu, a na miejscu będziemy dużo szybciej! Trzeba też sprawdzić, że w miejscu, do którego zmierzamy nie ma konieczności posiadania łańcuchów śniegowych.
Do innych obowiązków, o których trzeba pamiętać planując wyjazd na narty, jest oczywiście upewnienie się, czy sprzęt jest kompletny i czy jest on w dobrym stanie. Każdy narciarz powinien mieć ciepłą kurtkę i spodnie, parę nart, odpowiednie buty, kijki i rękawice. Chyba, że chce on skorzystać z wypożyczalni na miejscu.


Ubezpieczenie narciarskie
Wyjeżdżając na narty trzeba także pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Każdy z nas stara się unikać wypadków, jednak podczas zabawy na stokach ich ryzyko wzrasta. Dzięki ubezpieczeniu nie trzeba będzie się martwić o konieczność pokrycia ewentualnych kosztów leczenia czy odszkodowania.
Wykupienie ubezpieczenia narciarskiego zapewnia: niezwykle wysoki limit dotyczący kosztów leczenia, wsparcie assistance, ochronę w czasie jazdy na snowboardzie i nartach na wszystkich trasach oznakowanych, korzystanie z rozbudowanej sieci medycznych placówek na świecie, transport z miejsca wypadku do szpitala, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz całego bagażu.
Wykupienie ubezpieczenia bezsprzecznie jest bardzo opłacalne. Gdzie warto go poszukać? Ubezpieczenie narciarskie (sprawdź tutaj) pozwala spokojnie cieszyć się urlopem, bez obawy o problemy w razie wystąpienia jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Warto wspomnieć, że osoby zainteresowanie szusowaniem poza oficjalnymi trasami, powinny rozszerzyć ubezpieczenie o ochronę dla uprawiających sporty wysokiego ryzyka.
 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone