Zamknij

Wyprawka dla psa - co powinieneś przygotować dla nowego psa w domu?

13:48, 29.05.2020 | J.U
Skomentuj

Nowy, czworonożny członek rodziny to wiele wyzwań. Nie da się im sprostać w łatwy sposób – warto wiedzieć jak najwięcej o tym, co jest odpowiednie dla naszego pupila. W tym artykule zastanowimy się nad pierwszymi produktami, które należy nabyć dla psa.

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Lista pierwszych produktów, które kupujemy dla nowego psiaka, powinna zawierać przede wszystkim legowisko, obrożę, smycz i miskę. Warto wziąć pod uwagę, że nasz pupil na samym początku będzie odkrywać nowe otoczenie i może być naprawdę wybredny. Aby zredukować jego poziom stresu, warto zaopatrzyć się w zabawkę, piłkę lub gryzak. Nie zapominajmy również o akcesoriach do pielęgnacji – szampon, worki na odchody, szczotka, pasta do zębów i środek do usuwania zapachów świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Warto także pamiętać o indywidualnych potrzebach danej rasy. Jeśli mamy już ogólny plan w głowie, możemy przystąpić do zastanowienia się nad szczegółami.

Jaka miska dla psa? – najczęściej zadawane pytania przez nowych właścicieli czworonogów

Wyprawka dla psa zawiera w sobie dosyć sporo akcesoriów, musimy więc po kolei przeanalizować ich funkcje i zastosowanie. Zacznijmy od podstawy – miski. Wybór miski wcale nie jest prosty, dlatego wokół tego tematu narosło wiele mitów. Jako że nasi pupile potrafią być bardzo wybredni w tym aspekcie, najczęściej warto wypróbować kilka misek. Jeżeli przygarniamy pieska ze schroniska lub od poprzedniego właściciela, należy się dowiedzieć, jaki kształt i kolor miały jego poprzednie miski. Starajmy się zapewnić produkt o podobnych gabarytach i ubarwieniu – nasz piesek zdecydowanie chętniej będzie z takiej korzystał. Wynika to z procesów przystosowawczych, jakie psy (i inne organizmy, nawet ludzie) wykształciły sobie w wyniku ewolucji. Oczywiście niezmierne ważne jest to, żeby nasz pupil miał dwie miski – jedną na wodę i drugą na pokarm. Jeśli jesteśmy zwolennikami suchej karmy, warto rozważyć zakup poidełka.

Wśród innych pytań, które stawiają nowi właściciele, często poruszana jest kwestia legowiska – czy trzeba w jakiś szczególny sposób je przygotowywać, czy może wystarczy kupić gotowe z internetu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna – wszystko zależy od konkretnego zwierzaka. Psy mają to do siebie, że znacząco różnią się gustem, wielkością i upodobaniami – na początek wystarczy nam legowisko w kształcie poduszki, które zapewni naszemu pupilowi podstawowe miejsce do wypoczynku. Nie ma sensu od razu planować legowiska z dużym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze szczeniakiem, który bardzo szybko urośnie. Lepiej adaptować się do aktualnej sytuacji. Tak samo działa to w przypadku obroży i smyczy – sami musimy ocenić, jaka wielkość będzie praktyczna w przypadku naszego pupila.

Wsparcie dobrych nawyków – czy warto kupić przysmak?

Psy to zwierzęta, które możemy w prosty sposób trenować i wyrabiać im bardzo korzystne nawyki. Jeśli nie jesteśmy profesjonalnym trenerem, warto zaopatrzyć się w zwykły przysmak, którym będziemy nagradzać dobre zachowania naszego pupila. Taki pokarm to nie tylko świetny smak, ale też doskonała okazja na uzupełnienie diety pieska. Przy okazji nie zapominajmy o zabawkach dla psa – one zdecydowanie sprzyjają jego prawidłowemu rozwojowi i pozwalają rozładować napięcie. Temat doboru przedmiotów do wyprawki dla psa jest jednak zdecydowanie dłuższy, warto więc przeczytać poradnik Akcesoria dla psów – przegląd najciekawszych akcesoriów dla Twojego pupila.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

gośćgość

0 0

Pies w domu to szczęście, ale też odpowiedzialność, której musimy się nauczyć. Warto też przygotować się na wszechobecną sierść. Na szczęście w domu przy porządkach pomaga mi roomba, która z tą sierścią bardzo dobrze sobie radzi 10:39, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA