Zamknij

Szukasz materaca? Postaw na jakość materacy Hilding Anders

12:09, 22.06.2020 |
Skomentuj

Jaki powinien być idealny materac?

Materac powinien być wytrzymały, dobrze podpierać kręgosłup, być łatwy w higienie oraz relaksować mięśnie podczas snu. Ważne, żeby był też dobrze dopasowany twardością i rozmiarem. Minimalna szerokość materaca to ok. 80-90 cm, natomiast jego długość powinna być o ok. 15 cm większa od długości Twojego ciała. Twardość powinna być dopasowana do Twoich preferencji. Do wyboru masz kilka stopni twardości,
które oznacza się od H1 do H4. H1 to najbardziej miękki materac, a H4 najtwardszy. Źle dopasowany materac może powodować ból pleców czy karku po nocy. Jego odpowiednie dopasowanie jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, których kręgosłup cały czas się kształtuje. Więcej szczegółów o tym, jak go u nich dopasować, przeczytasz w materiale "Materac dla dziecka - czym się kierować przy wyborze?".

Jaki materac warto wybrać?

Warto zdecydować się na materac z nowoczesnych materiałów, takich jak pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna, lateks czy nowoczesny materac naturalny. Niezwykle popularne są też materace kieszeniowe, multipocket czy hybrydowe, które są świetnym wyborem dla par, bo „nie drgają” podczas ruchów. 

Materace z pianki termoelastycznej są uznawane za niezwykle wygodne, bo najlepiej dopasowują się do kształtu ciała. Ma je w swojej ofercie szwedzki producent nowoczesnych materacy Hilding. Model Hilding Mambo ma do tego aż siedem stref twardości, które idealnie podpierają kręgosłup podczas snu i go relaksują.

Pianka wysokoelastyczna również zapewnia bardzo dobre dopasowanie do ciała i komfort snu i często jest opcją bardziej ekonomiczną, niż pianka termoelastyczna. Więcej o wykonanych z niej materacach przeczytasz w materiale "Czym są materace wysokoelastyczne?".

Materace z pianek lateksowych są bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików, a materace naturalne dla fanów ekologii, zdrowego stylu życia, ale także osób, które wolą spać na twardszych materacach.

Dlaczego materace Hilding?

Oprócz wytrzymałości, zastosowania nowoczesnych technologii oraz innowacyjnego łączenia materiałów,
co zapewnia komfortowy sen, warto zainteresować się materacami Hilding z jeszcze jednego powodu.
Po pierwsze, jeśli masz problemy z kręgosłupem albo szukasz materaca medycznego dla osoby chorej, na przykład leżącej, w ofercie Hilding znajdziesz materace mające status materacy medyczny. Dokładną ofertę możesz znaleźć na: studio-materacy.pl.

Materace Hilding są też całkowicie bezpieczne dla niemowlaków. Wiele modeli otrzymało pozytywną rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, na przykład model Dobranocka. Materace Hilding posłużą Ci też na lata i będą naprawdę dobrą inwestycją. Wiele modeli ma kilkunastoletnią gwarancję, nawet dwudziestoletnią. Dlatego możesz je bezpiecznie stosować przez ten cały czas, oczywiście przy ich odpowiedniej higienie, bez obaw, że stracą swoje właściwości.

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz