Zamknij

Robótki ręczne - modne akcesoria i dodatki z włóczki

10:03, 17.07.2020 | materiały partnera

Szydełkowanie, robienie na drutach, dzierganie – to wszystko kojarzy nam się z emeryturą, wolnym czasem i szalikami na zimę. Tymczasem, robótki ręczne dawno przestały być zajęciem jedynie dla znudzonych seniorów. Do wyboru mamy dziesiątki rodzajów i kolorów, żeby tworzyć ubrania czy ozdoby. Jeśli chodzi o to, co można zrobić z włóczki – ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Z odrobiną wysiłku każdemu uda się wyczarować wyjątkowe akcesoria.

Zabawki i akcesoria dla dzieci

Włóczka to świetny materiał do wykonania oryginalnych maskotek dla dzieci. Za inspiracje mogą posłużyć ulubione postaci z bajek, które będą towarzyszyć dziecku przez cały czas. Dużą zaletą włóczki jest to, że może służyć najmłodszym pociechom bez obaw o skaleczenie czy połknięcie drobnego elementu. Miękkie zabawki nie stanowią żadnego zagrożenia, a mogą, na przykład, pomagać przy zasypianiu.

Jak zrobić pompon z włóczki?

Kolejnym, bardzo uniwersalnym pomysłem na ozdobę, są pompony z włóczki. Istnieją różne techniki wykonywania tych akcesoriów, niektóre metody pozwolą na zaangażowanie w robótki ręczne nawet najmłodszych. Zachęcenie dzieci do wspólnego wykonywania zabawek, to sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, a także szansa na rozwój umiejętności manualnych. Pompony są wielofunkcyjne: przyszyjemy je do czapki, a także powiesimy w domu jako dekorację. Skorzystają z nich również dzieci, ponieważ maluchy chętnie bawią się kolorowymi, miękkimi kulkami.

Kosmetyczka na szydełku

Wraz z rosnącym zainteresowaniem ruchem less waste, wzrasta popularność własnoręcznie wykonywanych akcesoriów codziennego użytku. Dodatkowo, rzeczy takie stają się modne, a koszty ich wykonania są niewielkie, dlatego zyskują zwolenników. Dzięki ogromnemu asortymentowi, jaki znajdziesz na https://zamotane.pl, wykonanie bestsellerowych torebek, czy kosmetyczek, przyjdzie bez trudu.

Pojemniki, miski, wazony

Bardzo przydatnymi przedmiotami z włóczki są wszelkie pojemniki, które posiadają wartość użytkową. Wystarczy, że posiadamy naczynie, które chcemy odwzorować oraz kilka łatwo dostępnych składników. Potrzebny będzie klej bądź masa utwardzająca, czasem przyda się jeszcze folia spożywcza oraz, oczywiście, włóczka i od zrobienia własnej miseczki dzieli nas kilka kroków! Z tych elementów można stworzyć dowolną formę – wystarczy odwrócić naczynie, zamoczoną w kleju włóczkę umieścić na owiniętym wcześniej folią pojemniku i czekać, aż wyschnie, a potem z satysfakcją oglądać własne rękodzieło.

Ozdoby choinkowe

Jeśli chcesz, by twoja świąteczna choinka wyglądała nietuzinkowo, włóczka przychodzi z pomocą. Dzięki różnym technikom, na szydełku i na drutach można wydziergać białe śnieżynki, postać Mikołaja, bałwanki, aniołki, piernikowe ludziki i wiele, wiele innych. Takie ozdoby są perfekcyjnym rozwiązaniem, jeśli mamy w domu zwierzęta lub dzieci, które mogłyby zrzucić szklane bombki i wyrządzić sobie krzywdę bądź w najlepszym wypadku, narazić nas na straty finansowe.

Robótki ręczne to rozległa dziedzina, która może pochłonąć bez reszty. Nieskończenie wiele możliwości, jakie daje włóczka oraz różnorodność tego materiału, to dobry pretekst, żeby zagłębić się w tajniki szydełkowania. Wykonanie dużego przedmiotu, na przykładu dywanu, będzie idealnym rozwiązaniem na rodzinne spędzanie czasu, bądź jako odprężające zajęcie w wolne popołudnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop