Zamknij

Czym kierować się podczas wyboru masażysty?

17:44, 08.08.2020 | J.U
Skomentuj

Usługi masażystów zdobywają coraz większą popularność i są chętnie wybierane zarówno przez osoby, które potrzebują relaksu, jak i pacjentów borykających się z bólami kręgosłupa. Wybór profesjonalisty ma kluczowe znaczenie w jednym i drugim przypadku - niewłaściwie wykonany masaż może bowiem przyczynić się do komplikacji zdrowotnych. Oto trzy kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania masażysty. 

 

Po pierwsze - wykształcenie i kwalifikacje

    Pierwszą i najważniejsza kwestią, którą należy kierować się podczas wyboru masażysty, jest jego wykształcenie. Osoba na tym stanowisku musi ukończyć Dwuletnią Szkołę Policealną w Poznaniu oraz uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że masażysta posiada odpowiednie kompetencje i umiejętności. Certyfikaty z dodatkowych kursów doszkalających lub warsztatów świadczą o profesjonalizmie i ambicji, dlatego są dobrze widziane przez klientów. Przed zapisaniem się na zabieg warto także sprawdzić opinie, jakie krążą na temat masażysty - zadowoleni klienci, którym pomogły zabiegi z pewnością będą go polecali w kręgu swoich bliskich i znajomych. 

 

Po drugie - ceny masaży

    Profesjonalny masażysta ceni swój czas oraz umiejętności, dlatego bardzo tanie zabiegi powinny być sygnałem alarmowym dla klienta. Profesja ta jest trudna, wymaga dużej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, a także kosztuje specjalistę wiele wysiłku psychicznego i fizycznego. Masażyści często inwestują w dodatkowe kursy i szkolenia, a także profesjonalny sprzęt oraz akcesoria, które opłacają z własnej kieszeni. Żaden szanujący się specjalista nie wykona godzinnego masażu za połowę stawki. Jeśli ceny w gabinecie są niepokojąco niskie, prawdopodobnie mamy do czynienia z amatorem. Zabieg przeprowadzony przez osobę niekompetentną w najgorszym wypadku może przyczynić się do komplikacji zdrowotnych. 

 

Po trzecie - cel masażu

    Podczas wyboru masażysty warto wziąć pod uwagę techniki i metody masowania, w których się on specjalizuje. Inne usługi będą świadczyli profesjonaliści zatrudnieni w salonach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA czy klubach sportowych, a inne masażyści pracujący w przychodniach, szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych. Na leczniczy masaż kręgosłupa w przypadku bólu spowodowanego niewłaściwą postawą, siedzącym trybem życia czy zmianami zwyrodnieniowymi, warto udać się do fizjoterapeuty pracującego w publicznym lub prywatnym zakładzie opieki zdrowotnej. Często zdarza się jednak, że na masaż wykonany przez fizjoterapeutę potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub rehabilitacji medycznej. 

    Jeśli celem wizyty u masażysty jest odprężenie oraz zniwelowanie napięcia wywołanego stresem, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie  się na zabieg masażu relaksacyjnego. Bardzo często łączy się go z aromaterapią, wykorzystującą naturalne olejki eteryczne oraz muzykoterapią. Do techników masażystów z Poznania, którzy wykonują masaże relaksacyjne można umówić się na przykład w gabinetach odnowy biologicznej oraz niektórych kosmetycznych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA