Zamknij

Wynajem długo- czy krótkoterminowy samochodu? Co charakteryzuje te usługi?

10:09, 27.08.2020 | J.U
Skomentuj

Dziś chęć poruszania się samochodem nie wymaga, by pojazd ten posiadać na własność - liczne wypożyczalnie umożliwiają wynajem auta na czas pożądany przez klienta. Ten może być różny, bo wypożyczonym samochodem poruszać się można od kilku dni do nawet kilku lat. Czym różni się wynajem krótko- od długoterminowego? Na którą z tych usług warto się zdecydować?

Wynajem krótkoterminowy - na czym to polega?

Czas wynajmu krótkoterminowego ustalany jest przez każdą wypożyczalnię indywidualnie - w przypadku carfree.pl  jest to czas do jednego miesiąca. Auta nie starsze niż trzy lata są w pełni wyposażone, a kierowcy nie muszą samodzielnie opłacać ubezpieczenia czy kosztów przeglądu technicznego.

Najem krótkoterminowy jest dobrym pomysłem dla osób planujących krótkie, okazjonalne wyjazdy. Opcja ta sprawdzi się również, gdy chcemy przetestować określony model samochodu lub planujemy przeprowadzkę. Wśród aut do wyboru znajdują się zarówno kompaktowe samochody miejskie i dostawczaki, jak i wygodne sedany czy nowoczesne SUV-y.

Wypożyczenie długoterminowe samochodu

Alternatywą dla krótkoterminowego wynajmu samochodów jest wypożyczenie na długi okres. W przypadku CarFree to termin od dwóch do około pięciu lat. Samochód w tym pakiecie również opłacany jest przez wypożyczalnie - kierowca nie musi martwić się o serwisowanie i przeglądy. Jedyny koszt ponoszony przez wypożyczającego to paliwo oraz opłata za wynajem.

Długoterminowy okres trwania umowy korzystny jest m.in. dla firm, jest też ciekawą alternatywą dla leasingu. Dysponowanie autem oznacza stałe, niskie opłaty i możliwość sprawnego rozdysponowania budżetu.

Na co się zdecydować?

Oba typy wynajmu nie wymagają płatności kaucji od kierowców. Oba umożliwiają wybór samochodów spośród rozbudowanej floty pojazdów. Tym, co odróżnia od siebie oba typy wypożyczenia jest czas, przez który kierowca dysponuje autem. To właśnie on powinien być głównym determinantem wyboru.

Jeśli samochód służyć będzie tylko na weekendowy wyjazd, lepiej zdecydować się na wynajem krótkoterminowy. Osoby i firmy, które potrzebują samochodu na co dzień powinny wybierać z kolei wynajem długoterminowy.

Wypożyczalnie pojazdów obsługują szerokie grono klientów. Kierowcami, którzy decydują się na wynajem są często osoby przylatujące do Polski na pewien czas.Chcesz dowiedzieć się więcej na temat klientów wypożyczalni? Zajrzyj do artykułu: Kto najchętniej wypożycza samochody na lotnisku Poznań - Ławica? 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA