Zamknij

Beautiful Company Wrocław: Praca? Motywacja od rana!

14:38, 05.02.2021 | materiały partnera

Zmotywowany pracownik to prawdziwy skarb pracodawcy. Przychodzi do biura i już od początku widać zapał, chęci oraz własną inicjatywę w rozwiązywaniu problemów. Wykonywanie codziennych obowiązków jest dla niego powodem do czerpania satysfakcji ze swojej pracy. Czy można kreować takie postawy odgórnie? Jak motywować, by było to skuteczne? W dalszej części tekstu znajdziemy kilka wskazówek od Beautiful Company Wrocław.

Istota rekrutacji

Dla wielu firm proces rekrutacji to tylko konieczność, którą musimy uskuteczniać, by znaleźć ekspertów na posiadane wakaty. Tymczasem rozmowa kwalifikacyjna oraz jej umiejętna dokumentacja może przynieść wspaniałe efekty na przyszłość. Konstrukcja pytań oraz zadań rekrutacyjnych powinna nakierować nas na poznanie osobowości naszych kandydatów. Dostrzeżenie jakie są ich cele osobiste oraz w jaki sposób sami motywują siebie do pracy będzie punktem wyjścia dla liderów, którzy zarządzają całym zespołem specjalistów. Nie powinniśmy więc sprowadzać rekrutacji jedynie do czysto technicznych poszukiwań kandydata na wolne stanowisko.

Rola lidera w motywacji

Po zakończonych rozmowach kwalifikacyjnych to menager grupy przejmuje dowodzenie nad nowozatrudnionymi pracownikami. Jego rolą jest nie tylko delegować zespołowi zadania do wykonania oraz ustalać terminy ich realizacji (co samo w sobie już zmotywuje część osób). Prawdziwy lider wykorzystuje wszystkie zasoby jakie posiada, w tym potencjał motywacyjny swoich podwładnych. Jeśli posiada już informacje jakie bodźce najlepiej działają na każdego z nich, powinien je umiejętnie wykorzystywać. Wówczas pracownicy zaczną przychodzić do pracy z uśmiechem.

Nie zapominaj o nagrodach

W kontekście rozmów o motywacji często w pierwszej chwili mamy na myśli takie działania, które bardziej zmuszają pracownika do wykonywania obowiązków niż zachęcają. Jeśli mamy problem z określeniem czym jest motywacja, zajrzyjmy do tego artykułu: https://gazetakrakowska.pl/beautiful-company-z-wroclawia-czym-naprawde-jest-motywacja/ar/c15-15401250. Po lekturze tekstu będziemy mieli absolutną jasność, że w trybie motywowania zespołu potrzebne są również nagrody, chociażby w postaci pochwał. Zauważenie, że nasz zespół dokonał postępu w swoich działaniach i przekazanie tego komunikatu w sposób serdeczny, życzliwy oraz odnoszący się z szacunkiem do każdego z członków team’u jest bardzo ważną umiejętnością menagera.

Sukces efektem systematyczności

Jeśli zależy nam na długofalowych pozytywnych wynikach przedsiębiorstwa, musimy pamiętać, by działania motywacyjne nie miały charakteru jednorazowej aktywności. Wówczas nie przyniosą nam pożądanych efektów. A wręcz przeciwnie – szybko zostaną zapomniane, a w pracownikach narastać będą negatywne emocje. W konsekwencji praca będzie ich frustrować, zamiast przynosić osobistą satysfakcję. Liderzy zespołów powinni więc szczególnie wziąć sobie do serca radę, by o motywację dbać niemal na każdym kroku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%