Zamknij

Czy irygator do zębów może ułatwić nitkowanie?

12:52, 10.02.2021 | materiały partnera

Każdego dnia powinniśmy pamiętać o nitkowaniu zębów, dzięki któremu możemy się pozbyć resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli nie będziemy tego regularnie robić, to mogą pojawić się choroby dziąseł. Możemy również zmagać się z wieloma innymi nieprzyjemnymi objawami takimi jak np. nieprzyjemny zapach z ust. Doskonale jednak wiemy, że nitkowanie zębów nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego też irygatory do zębów są często zalecane przez stomatologów. Czy irygator do zębów może ułatwić nitkowanie? Sprawdźmy to! Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Jak działa irygator?

Irygator, czyli urządzenie, które jest bardzo pomocne w dbaniu o czystość przestrzeni międzyzębowych, jest świetną alternatywą dla nici dentystycznych, a także innych produktów, których używamy do pozbywania się resztek jedzenia z ciasnych stref w jamie ustnej. Sposób działania irygatorów jest banalnie prosty - są to urządzenia, które wytwarzają pęcherzyki z wody oraz sprężonego powietrza, które dokładnie oczyszczają jamę ustną, skupując się przede wszystkim na przestrzeniach międzyzębowych. Możemy więc powiedzieć, że irygator stomatologiczny to doskonały zamiennik dla nici dentystycznej. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że czyszczenie zębów przy pomocy irygator zajmuje znacznie więcej czasu, dlatego też nie jest to urządzenie, które każdemu się spodoba.

Jakie są rodzaje irygatorów?

Wybierając irygator, na pewno zauważymy, że są dostępne dwa rodzaje: przewodowe oraz bezprzewodowe. Co więcej: różnią się one między sobą wielkością, pojemnością zbiornika, zakresem ciśnienia wody, jak i również sposobem zasilania.

Każdy rodzaj irygatora ma wymienne końcówki, a także kilka rodzajów strumienia wody. Jednym z nich jest strumień ciągły - najprostszy ze wszystkich, który doceniają przede wszystkim osoby noszące aparaty ortodontyczne, ale nie tylko. Kolejny to strumień wirujący - cechuje go delikatność. Jest to połączenie wody z mikropęcherzykami powietrza. Sprawdza się przede wszystkim u osób mających wrażliwe dziąsła. Trzecim rodzajem jest strumień pulsacyjny, który wyróżnia się niejednakową mocą strumienia wody.

Kto powinien używać irygatora?

Właściwie rzecz biorąc, są to urządzenia dla każdego. Polecane są przede wszystkim tym osobom, dla których higiena jamy ustnej jest szczególnie ważna. Dlatego też możemy stwierdzić, że irygatora powinny używać m.in. osoby noszące aparaty ortodontyczne, a także te, które mają ciasno stłoczone zęby. Irygator stomatologiczny to również dobry wybór dla tych, którzy mają korony, mosty, czy implanty dentystyczne.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, irygator do zębów to świetne urządzenie, które doskonale się sprawdza do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Pamiętajmy jednak, aby właściwie o nie dbać - a przede wszystkim czyścić końcówki, dzięki czemu będziemy mogli się nim cieszyć przez bardzo długi czas. Wysokiej jakości irygatory możesz kupić na stronie oficjalnego producenta Oclean pod adresem: https://oclean.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%