Zamknij

Rozgrzewające napoje z miodem - jak przygotować?

09:49, 15.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:25, 02.03.2021

Miód, imbir, cytryna- to najlepsze trio na jesienne i zimowe rozgrzanie się po powrocie do domu. To propozycje dla małych i dużych, pod warunkiem, że dzieci nie mają na żaden z tych produktów alergii. Na temat miodu i tego w jakiej temperaturze wody traci swoje wartości panuje wiele przekonań. Jaka jest prawda? Czy nie możemy napić się gorącej herbaty z miodem?

Maliny, miód, pomarańcza, cynamon

Pierwsza propozycja to napój nie tylko pyszny, ale i rozgrzewający, nie wspominając, że jest on dużym wsparciem dla odporności. Do przyrządzenia:

  • herbata malinowa - najlepiej sypana a nie torebka,
  • sok malinowy,
  • cynamon (w kawałku),
  • plasterek pomarańczy,
  • miód.

Na początek parzymy herbatę i czekamy aż nieco ostygnie. I tu już rozstrzyga się kwestia w jakiej maksymalnej temperaturze powinno rozpuszczać się miód. Temperatura wody, herbaty, nie powinna przekracza 45 st. C. Zanim więc miód, dodajemy sok. Gdy herbata nie będzie już gorąca, dodajemy miód, cynamon i plasterek pomarańczy. Taki napój można zrobić w większej ilości, dla całej rodziny.

Jeśli chcesz oczyścić organizm, masz problemy z układem pokarmowym, drogami oddechowymi, to spróbuj miód faceliowy, o nim więcej tutaj.

Mleko w kolorze złota

Nie od dziś wiadomo, że mleko z miodem jest doskonałym połączeniem, gdy jesteśmy przeziębieni. Rozgrzewający, aromatyczny napój zrobisz właśnie na bazie mleka. Jak? Podgrzej mleko z dodatkiem kurkumy, cynamonu, imbiru (możesz dodać ulubione przyprawy korzenne) i poczekaj aż przestygnie, by dodać miód. Idealnie sprawdzi się miód gryczany: https://www.miod.pl/miod-gryczany/, który zaskakuje swoją wyrazistością.

Imbir, miód, cytryna

Czyli wspomniane na początku, niezastąpione zimą rozgrzewające trio. Napar zrobisz szybko, wystarczy do wody wrzucić imbir i cynamon. Gdy woda zacznie wrzeć, gotować około 2 minut. Po tym czasie odstawić, ostudzić, dodać miód i cytrynę. Najlepiej pić ciepłe, ale nie gorące, bo miód straci swoje właściwości.

Miód a gorąca woda

Choć miody różnią się właściwościami, kolorem, smakiem, konsystencją to łączy jest to, że nie służy im gorąca woda. O ich rodzajach i właściwościach zdrowotnych przeczytasz na miod.pl. I jak to jest z tą temperaturą? Dlaczego miodu nie należy dodawać do gorącej wody? Traci on wtedy to co ma najcenniejsze, ale to niejedyne minusy, bo wzrasta poziom szkodliwego HMF. Miodu również nie należy podgrzewać do wysokich temperatur.

Pomysłów na rozgrzewające napoje jest wiele, a często wystarczy wykorzystać to co mamy w kuchni. Zadbaj tylko, by nigdy nie zabrakło w domu miodu. Szczególnie jesienią i zimą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%