Zamknij

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyły się jedyne w powiecie drzwi otwarte [MATERIAŁ PARTNERA]

16:24, 29.03.2021 | RED.
Skomentuj

27 marca o godzinie 11.00 rozpoczęły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących drzwi otwarte online. Chętni łączyli się na żywo z wicedyrektorkami Marzeną Budnik i Darią Woźniak, które przybliżały ofertę szkoły.

Następnie łączono się z pracowniami: mechatroniczną, rachunkowości oraz logistyczną. Uczniowie pod okiem nauczycieli prezentowali poszczególne zawody oraz swoje umiejętności. Na końcu został zaprezentowany film przedstawiający uczniów szkoły branżowej w czasie praktyk u pracodawców.

Szkoła jako jedyna w powiecie od 2 lat szkoli uczniów w technikum mechatronicznym, gdzie zajęcia praktyczne odbywają się w nowoczesnych i bardzo dobrze wyposażonych pracowniach. Są tam takie stanowiska związane z takimi dziedzinami, jak elektropneumatyka, sensoryka, elektrotechnika, elektroniki, sterowanie układem mechatronicznym, oraz pracownia druku 3D, mini obrabiarka, frezarkotokarka sterowana CNC.

ZSTO od ubiegłego roku prowadzi także technikum rachunkowości, gdzie kształceni są uczniowie z zakresu księgowości, czyli kadr, płac, dokumentacji ZUS i skarbowej. W ramach współpracy z firmą JOTKEL nasi logistycy poznają zawód  od ,,środka” podczas wycieczek i zajęć praktycznych w tym przedsiębiorstwie.Szkoła zapewnia uczniom odbycie kursu prawa jazdy oraz liczne kursy do wyboru: AutoCad, Inventor, obsługi kas fiskalnych lub obsługi wózka widłowego. To wszystko bezpłatnie!

Dzięki licznym kontaktom i współpracy z krotoszyńskimi przedsiębiorcami pomagamy uczniom w znalezieniu praktyki niezbędnej do nauki w szkole branżowej.

Nasze drzwi otwarte spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo oraz pytania związane z ofertą szkoły.

Prosimy nas obserwować na Facebooku i Instagramie, ponieważ planujemy kolejne spotkania na żywo. Polub naszą szkołę, dołącz do grona znajomych, obserwuj, co się u nas dzieje i bądź na bieżąco!!!

Rekrutacja do naszej szkoły na rok 2021/2022 już się rozpoczęła. Zapraszamy do NAS!!!

Podania można składać drogą elektroniczną TUTAJ lub osobiście w sekretariacie szkoły ul. Osadnicza 2a. Zapraszamy na naszą STRONĘ INTERNETOWĄ. 

 

 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

covid w natarciucovid w natarciu

2 0

Ewidentnie brak rozsądku! Gdzie maski o odległościach nie wspomnę...COVID 05:32, 30.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%