Zamknij

Jak ubezpieczyć lodówkę w mieszkaniu?

00:00, 26.04.2021 | materiały patnera

Lodówka to podstawowe wyposażenie każdej kuchni, dlatego warto zadbać o to, by w razie jej zniszczenia można było ubiegać się o wypłatę odszkodowania. W tym celu należy kupić polisę, która obejmie właśnie taki sprzęt. Jak to zrobić i która opcja okazuje się najkorzystniejsza?

Lodówka wolnostojąca

Istnieją dwa najpopularniejsze sposoby ubezpieczenia lodówki, która nie została umieszczona w zabudowie. Mowa tu o:

  • przedłużonej gwarancji,
  • ubezpieczeniu mienia ruchomego.

Pierwszą polisę można wykupić już w momencie nabywania lodówki w sklepie ze sprzętami AGD. Taka ochrona pozwala na wymienienie, naprawę lub uzyskanie zwrotu kosztów w sytuacji, gdy dojdzie do zniszczenia lodówki w wyniku zdarzeń losowych lub błędów producenta. Ta forma polisy kosztuje około 100-200 zł, ale chroni wyłącznie jedno urządzenie. Z tego powodu większość osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia mienia ruchomego.

Ubezpieczenie mienia ruchomego obejmuje wszystkie przedmioty znajdujące się w nieruchomości poza drobnymi wyjątkami w postaci broni, dzieł sztuki czy bardzo drogich obiektów. Oznacza to, że w razie zdarzenia losowego uzyskasz odszkodowanie również za zniszczoną lodówkę. Taki dodatek do głównej polisy mieszkaniowej kosztuje kilkaset złotych, jednak chroni wszystkie obiekty znajdujące się w nieruchomości, a nie tylko sprzęt AGD.

Obecnie możesz wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu online, dlatego cały proces przebiega znacznie szybciej, a Ty masz czas na zapoznanie się ze szczegółami oferty bez presji agenta. Warto to zrobić przed podpisaniem umowy, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe udostępnia polisy o nieco innym zakresie. Najczęściej obejmują one takie zdarzenia, jak:

  • zalanie,
  • kradzież z włamaniem,
  • rabunek,
  • przepięcia,
  • zdarzenia losowe (huragan, pożar, grad, uderzenie pioruna itd.).

Im szerszy zakres ochrony, tym lepiej. W przypadku lodówki można postawić na kilka form ubezpieczeń, dlatego istnieje opcja zabezpieczenia sprzętu przed niemal każdym wydarzeniem.

Więcej o sposobach ubezpieczenia lodówki dowiesz się tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-lodowki.

Lodówka w zabudowie

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku lodówek w zabudowie. Przez większość towarzystw ubezpieczeniowych są one klasyfikowane jako elementy stałe nieruchomości. Oznacza to, że kupując podstawową polisę na mieszkanie, chronisz również takie przedmioty, jak meble i sprzęty w zabudowie, drzwi, okna czy schody. Taka forma ubezpieczenia jest znacznie tańsza niż produkt rozszerzony o zabezpieczenie mienia ruchomego, jednak warto pamiętać, że rezygnując z tego dodatku, nie uchronisz się przed kosztami związanymi z uszkodzeniem np. wolnostojących mebli.

W przypadku lodówki w zabudowie i wolnostojącej istnieje jeszcze jedna usługa. Mowa tu o assistance, które zapewnia bezpłatna pomoc fachowców w razie wystąpienia awarii. Można je wykupić na każdy sprzęt AGD znajdujący się w mieszkaniu, ale jest to dodatkowa opcja, na którą nie wszyscy się decydują.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%