Zamknij

Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie OC?

21:22, 04.04.2019 J.U Aktualizacja: 22:07, 27.08.2019
Skomentuj

Stoisz przed wyborem ubezpieczenia OC, ale nie wiesz, jakie czynniki brać pod uwagę przy poszukiwaniu oferty? Wbrew pozorom sprawa nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać, o czym się przekonasz z lektury artykułu.

Cena
Najczęstsza odpowiedź na pytanie, czym się kierować przy wyborze obowiązkowej polisy od odpowiedzialności, brzmi: ceną. I rzeczywiście tanie ubezpieczenie OC jest tym, czego poszukują kierowcy, którzy dobrze wiedzą, że w każdym towarzystwie dostaną identyczne warunki. Ubezpieczenie od odpowiedzialności jest bowiem regulowane ustawowo, co znaczy, że jego zakres pozostaje niezmienny niezależnie do tego, w jakim towarzystwie i w jakiej cenie się je wykupi.

Krótko mówiąc, czy zapłacisz za polisę 500 zł, czy 2500 zł, dostaniesz jednakowy produkt, który się niczym nie różni. W tej sytuacji jest oczywiste, że będziesz poszukiwać najtańszych ofert. Tylko jak je znaleźć, skoro w każdym towarzystwie ceny są różne? Odpowiedź nasuwa się sama: trzeba dowiedzieć się, ile kosztuje OC w poszczególnych firmach. Żeby to zrobić szybko i nie marnując czasu, warto sięgnąć po internetowe porównywarki ubezpieczeniowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem polisy, otwórz porównywarkę i znajdź najlepsze ubezpieczenie OC, czyli de facto najtańsze. Wystarczy, że w specjalnym formularzu podasz niezbędne informacje na temat swój i auta, a bezbłędnie sprawdzisz w jednym momencie oferty wielu towarzystw. To najprostsza i najszybsza droga do znalezienia najtańszego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.


Możliwość rozłożenia składki na raty
Ważny punkt dla osób, które zamierzają opłacić składkę w ratach. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe działające na rynku oferują jednak możliwość rozłożenia płatności na raty, więc jeśli Ci na tym zależy, przed wykupieniem polisy zorientuj się w temacie. Pamiętaj jednak, że pod względem finansowym raty nie są opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ ich wybór wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat, który wynoszą mniej więcej 10-30% podstawowej ceny OC.

Dodatkowe ubezpieczenia
OC jest często oferowane wraz z dodatkowymi ubezpieczeniami. Konfiguracje są tu praktycznie dowolne – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrać każdą inną polisę, np. autocasco, assistance czy NNW. Ważne jest to, że kupując wraz z OC inne ubezpieczenia, można liczyć na naprawdę atrakcyjne upusty cenowe. Przykładowo, zakupienie OC i AC w jednym pakiecie pozwala na oszczędność nawet 50% ceny w porównaniu z kwotą, jaką trzeba by zapłacić za każde z tych ubezpieczeń z osobna. Jeżeli zależy Ci na rozszerzonej ochronie ubezpieczeniowej, dobierz dodatkowe polisy przy kupnie OC i oszczędź w ten sposób pieniądze.

BLS
BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód, to system, w ramach którego o odszkodowanie z polisy sprawcy w imieniu poszkodowanego kierowcy występuje jego towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ma wykupione OC. Taki mechanizm daje gwarancję skutecznych i profesjonalnych starań o uzyskanie rekompensaty za szkody powstałe z winy innych uczestników ruchu. BLS działa w Polsce od 2015 r. i cieszy się coraz większą popularnością.

Wybierając OC z BLS, można się spodziewać uproszczonej procedury odszkodowawczej w razie szkody z winy innego kierowcy. Nie trzeba bowiem samemu załatwiać wszystkich formalności, co z kolei gwarantuje oszczędność czasu. Wysoka skuteczność w uzyskiwaniu odszkodowania w ramach Bezpośredniej Likwidacji Szkód wynika zaś z doświadczenia i znajomości procedur, jakimi dysponuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że OC z BLS jest droższe niż bez niego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%