Zamknij

Elektrycy w czołówce najbardziej poszukiwanych zawodów. Uprawnienia można zrobić w kilka miesięcy

08:44, 27.08.2021 | materiały partnera

Nie tylko studia na prestiżowej uczelni otwierają drogę do bardzo dobrych zarobków. Wśród najbardziej poszukiwanych zawodów są obecnie elektrycy. Niezbędni w branży odnawialnych źródeł energii, na wszelkiego rodzaju budowach, w zakładach pracy i od czasu do czasu potrzebni w domach.
Zawód elektryk to prestiż, bo prąd choć otacza nas zewsząd, to większość woli nie wchodzić mu w drogę z oczywistych powodów. Posiadanie uprawnień elektryka to nie tylko sposób na atrakcyjną karierę zawodową w różnych branżach, ale też rozszerzenie uprawnień i wyższe zarobki. A kurs trwa tylko kilka miesięcy.

Braki w każdym województwie
Z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że wśród najbardziej deficytowych zawodów w Polsce jest elektryk, spawacz i elektromechanik. Według szacunków w przyszłości braki będą mocno odczuwalne. Elektryków brakuje praktycznie w każdym województwie. Nie ma więc znaczenia miejsce zamieszkania. Praca czeka na elektryków i w przyszłości nadal będą deficyty. To one też kształtują zarobki i stawki na tym stanowisku.
Zawód elektryk to szerokie możliwości rozwoju kariery. Można pracować na etacie, również na państwowych posadach, ale także otworzyć własną działalność. Zatrudnić się w firmach zajmujących się nowoczesną technologią, OZE bądź też w firmach budowlanych.

Jak zostać elektrykiem?
Dróg jest kilka. Dla osób dorosłych jest to kurs, który obecnie można zrobić online. Sprawdź pod tym adresem: https://www.zawodelektryk.pl/. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego. Trwa od września do maja, czyli dziewięć miesięcy. Natomiast egzamin odbywa się w czerwcu. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku, nie tylko otrzymujemy dyplom potwierdzający kwalifikacje, a również EuroPass- dokument akceptowany na terenie Unii Europejskiej. Czeka nie tylko praca w Polsce, ale również za granicą, bo nie od dziś wiadomo, że polscy fachowcy są cenionymi pracownikami.
Na kursie przekazywana jest wiedza od podstaw, dzięki czemu skierowany jest również do osób, które do tej pory nie miały nic wspólnego z energią elektryczną. Dużym plusem tego kursu: https://www.zawodelektryk.pl/technik-elektryk-kurs-online/, jest dostępność. Dzięki temu, że jest to kurs online, uczestniczyć  może w nim każdy bez względu na miejsce zamieszkania, nie martwiąc się o dojazdy do szkoły. Wykłady odbywają się w godzinach wieczornych, podczas których słuchacze mają kontakt z wykładowcą i mogą zadawać pytania czy dzielić się spostrzeżeniami.
Wspomniany kurs organizuje Szkoła Partnerska Viessmann, to jedyna szkoła, która współpracuje z producentem z branży. A to stwarza słuchaczom optymalne warunki do nauki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%