Zamknij
REKLAMA

Karma mokra dla kota - czyli podstawa diety Twojego pupila

00:00, 13.09.2021 | materiały partnera

Jeśli jesteś właścicielem kota, to na pewno niejednokrotnie zadawałeś sobie pytanie - jaką karmę podawać mruczkowi: suchą czy mokrą? Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, jednak czy na pewno? Okazuje się, że nie do końca. Jak to więc jest - jaki pokarm wybrać? Sprawdź to w naszym artykule!

Skład produktu to bardzo ważna kwestia

Już na samym początku należy pamiętać, że wybierając karmy dla kota, trzeba koniecznie zwracać uwagę na ich skład. Niestety wiele z nich jest niskiej jakości, bowiem zawierają niewielkie ilości mięsa, a do tego mnóstwo sztucznych dodatków i aromatów. Takie produkty dostępne są najczęściej w znanych supermarketach, dlatego nie powinniśmy tam dokonywać zakupów. Lepszym wyborem jest internetowy sklep zoologiczny i uznane marki np. karmy Wataha, w którego ofercie znajdziemy wysokiej jakości mokre i suche karmy dla kota. Każdy produkt jest szczegółowo opisany, zatem wiemy, co kupujemy! Najlepiej wybierać karmy dla kotów wysokiej jakości, czyli takie, która składają się przynajmniej z 60% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. 

Jakie są najważniejsze zalety mokrej karmy dla kota?

Zdaniem ekspertów podstawę żywienia kotów powinna stanowić karma mokra dla kota. Wynika to z fakt, że mają one odpowiednio zbilansowaną kompozycję składników odżywczych - zarówno witamin, jak i minerałów. Zawierają także duże ilości wody, która nawadnia małe kocie organizmy, dzięki czemu nerki mogą prawidłowo funkcjonować. To ważne, ponieważ jak wiadomo, to właśnie ten organ najczęściej choruje w przypadku kotów. 

Co więcej, większość mruczków niechętnie pije wodę, zapomina o tej potrzebie, dlatego tak ważne jest, aby podawać kotom mokrą karmę. Zaletą tego typu produktów jest też fakt, że puszki mogą być przechowywane w lodówce nawet przez kilka dni! Warto też wiedzieć, że mokra karma jest najsmaczniejsza dla wielu kotów!

Czy możemy podawać kotom suchą karmę?

Mogłoby się więc wydawać, że nie powinniśmy podawać kotom suchej karmy, jednak czy na pewno tak jest? Nie do końca! Suche pokarmy również mają mnóstwo zalet! Przede wszystkim mruczki mogą je gryźć i zaspakajać swoją potrzebę gryzienia. Chrupanie chrupków sprawia kotom ogromną frajdę! Kotom należy podawać suchą karmę również z tych względów, że tego typu produkty pielęgnują ich jamę ustną - usuwają płytkę nazębną, dbając o zdrowie zębów i dziąseł. Jednakże pamiętajmy, że bazą żywienia powinna pozostać mokra karma, natomiast sucha powinna być jedynie dodatkiem w diecie kotów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%