Zamknij

Serwisy internetowe do nauki online.

11:47, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:47, 12.10.2021

Każdy rodzic chce dołożyć jak najwięcej starań do wykształcenia swojego dziecka i zapewnia mu najlepsze formy kształcenia. Od bardzo długiego czasu rynek korepetycji się rozwija, jednak w dobie pandemii odbywanie się zajęć stacjonarnych bywało utrudnione, więc powstawało sporo stron internetowych oferujących zajęcia zdalne, głównie za pomocą platformy teams lub innych video-rozmów. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ brak narzędzi dydaktycznych i wątpliwa często jakość rozmów na komunikatorach pozostawiały wiele do życzenia. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z portalu przystosowanego do nauki online lub połączenie jej w formie – rozmowa na wideoczacie + praca na przystosowanych do nauki platformach. Dzisiaj przyjrzymy się trzem takim profesjonalnym serwisom, które posiadają w swojej ofercie nie tylko naukę teoretyczną jeśli chodzi o język polski i matematykę, ale przede wszystkim wiele narzędzi i systemów motywacyjnych do nauki, dzięki którym odrabianie lekcji stanie się w jakiejś części przyjemnością, a na pewno będzie znacznie łatwiejsze dla uczniów, a skorzystać z tego też mogą nauczyciele w szkołach.

Język polski w wersji online – szereg nowych rozwiązań i treści dla uczniów

Pierwszą stroną internetową do nauki online jaką dzisiaj omówimy będzie największa platforma w Polsce wspomagająca naukę języka polskiego zarówno pod względem ortograficznym, językowym i lektur – dyktanda.pl. Pomimo tego, że już jest liderem na polskim rynku, to nadal prężnie rozwija się w sektorze EdTech i dodaje mnóstwo nowych opcji i funkcji zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Przyjrzyjmy się dokładniej co oferuje serwis dyktanda.pl dla uczniów i szkół:

- Jak sama nazwa portalu wskazuje uczniowie mają do dyspozycji możliwość rozwiązania dyktand, by poprawić swoje umiejętności ortograficzne. Dopasowanie dyktand do danego poziomu ucznia (od 1 klasy podstawowej, przez wszystkie kolejne poziomy szkolne aż po osoby dorosłe) i możliwość wyboru nauki danej części materiału (pisownia „ch” i „h”, „rz” i „ż” czy ogólne dyktanda sprawdzające wszystkie wiadomości) pozwala na bardzo efektywną naukę w formie sprawdzania swoich wiadomości. Co ciekawe dyktanda mają system rankingowy, dzięki któremu nie tylko łatwo można ocenić poziom jego trudności przed rozpoczęciem jego rozwiązywania, ale uczeń od razu po zrobieniu dyktanda wie na jakim mniej więcej etapie nauki jest i ile brakuje mu, żeby dorównać najlepszym oraz czy jest powyżej lub poniżej średniego poziomu tego dyktanda w Polsce. Już przed rozpoczęciem rozwiązywania dyktanda osoba wie, jaki dokładny wynik procentowy średnio uzyskiwały inne osoby rozwiązujące to dyktando, a wyniki są miarodajne, ponieważ dyktanda są rozwiązywane przez setki lub nawet tysiące osób.

- Bogata baza materiałów dydaktycznych w https://www.dyktanda.pl/, w tym opracowań na wiele tematów. Krótkie, ale treściwe opracowania pozwalają na kilkuminutowe przypomnienie sobie najważniejszych zasad i informacji z danej tematyki. Dostępne są zarówno krótkie lekcje na temat pisowni, ortografii i zasad językowych, ale także mnóstwo innych tematów rozpoczynając od związków frazeologicznych po opracowania lektur kończąc.

- Moduł dla szkół, dzięki któremu nie tylko współpraca pomiędzy uczniami a nauczycielami w szkołach będzie łatwiejsza a zadania domowe będą przejrzyste, ale także jest to ogromne ułatwienie w pracy – system antyplagiatowy przy sprawdzaniu prac pisemnych od razu zaznaczy nauczycielowi, które prace zostały wykonane w postaci skopiowania innej pracy. Dodatkowym atutem jest fakt, że uczniowie mają dostęp do wyników swojej pracy w momencie sprawdzenia jej przez nauczyciela. Nie muszą czekać do kolejnej lekcji by dostać wyniki.

- Konkursy i wydarzenia specjalne organizowane przez platformę z ciekawymi nagrodami zachęcają do powtarzania materiału i uczestnictwa w nich.

Szereg nowych funkcjonalności ułatwiających naukę matematyki online

Kolejną świetną platformą do nauki online jest strona mathematics.live. Jest to międzynarodowy portal do nauki matematyki online. Nowe metody i funkcjonalności dostępne w serwisie pomagają w nauce i czynią ją dużo przyjemniejszą niż do tej pory. Nauka matematyki jeszcze nigdy nie była tak łatwa i tak dostępna. Odpowiednie dopasowanie zadań do poziomu nauki, brak problemu z zapisaniem nawet trudniejszych równań czy ułamków, pomoc merytoryczna, możliwość nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej czy nauka w formie gier i zabaw matematycznych kształtujących samorozwój młodych osób – to tylko niektóre z atutów tego serwisu matematycznego.

Dużym plusem jest także system motywacyjny. Uczniowie mogą brać udział w konkursach matematycznych, gdzie spośród nich najlepsi i najaktywniejsi zostaną nagrodzeni. W puli nagród możemy znaleźć smartfony, najnowsze konsole do gier, pomoce dydaktyczne, gry czy komputery, więc jest o co walczyć.

Korepetycje w zwykłej formie? To też nie problem!

Niektórzy uczniowie potrzebują pomocy drugiej osoby z pewnymi materiałami i odpowiedniego wytłumaczenia. Wtedy potrzebny może być korepetytor zarówno w formie stacjonarnej czy zdalnej, którzy wyjaśni wszelkie trudności, by móc korzystać później z wymienionych wyżej serwisów i samodzielnie ćwiczyć. Do tego przyda się strona tutors.live, która jest serwisem z korepetycjami o charakterze międzynarodowym. Pozwala na znalezienie korepetycji online zarówno w formie stacjonarnej (umówienie się w swoim mieście z korepetytorem) jak i na żywo przy pomocy lekcji na żywo. Serwis ten wyróżnia na tle innych lub rynku prywatnego przede wszystkim:

- Wygodna wyszukiwarka, która pozwoli umówić się w bardzo krótkim terminie na potrzebne lekcje, nie trzeba czekać 2-3 tygodni na pierwszą lekcję. Pojutrze sprawdzian z matematyki a twoje dziecko potrzebuje wyjaśnienia kilku zagadnień? Żaden problem, duża szansa, że jeszcze dzisiaj lekcja się odbędzie.

- Bezpieczeństwo. Wiesz na kogo trafisz dzięki rzetelnemu system ocen i opinii o każdym korepetytorze. Każda osoba czy opiekun danego ucznia po odbytych zajęciach może wydać opinię na temat lekcji i korepetytora, dzięki czemu inni internauci będą mogli lepiej dobrać nauczyciela do swoich potrzeb.

- Serwis pozwala na prowadzenie biznesu korepetytorskiego bez żadnego wkładu finansowego na infrastrukturę IT. Wystarczą dobre chęci nauczyciela, zdolności do nauczania innych i bycie dobrym w tym, co się robi.

Wszystkie trzy wymienione wyżej portale – tutors,live, mathematics.live oraz dyktanda.pl należą do EDU Games S.A, ciągle dążącego do innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorstwa zarejestrowanego w Polsce. Co ważne portale te są przystosowane dla każdego. Dla osób potrzebujących pomocy dobrego korepetytora, który wyjaśni najważniejsze zagadnienia – wtedy warto skorzystać z bazy korepetytorów na tutors.live. Kiedy po korepetycjach nadejdzie czas na samodzielne ćwiczenia, lub po prostu osoba będzie chciała popracować z własnymi wiadomościami wyniesionymi z lekcji w szkole to warto skorzystać w zależności od przedmiotu szkolnego – mathematics.live lub dyktanda.pl. Co ważne największy polski serwis z dyktandami to nie tylko, jak wskazuje nazwa, możliwość pracy nad ortografią, ale także inne opracowania tematów językowych, interpunkcyjnych a nawet wypracowania na temat lektur pomagające przygotować się do sprawdzianów czy egzaminu maturalnego. Serwisy te oczywiście mają materiał podzielony według skali trudności od 1 klasy podstawówki aż po liceum czy osoby dorosłe. Każdy znajdzie coś dla siebie – nie tylko osoby mające problemy z nauką i potrzebujące pomocy, ale także najlepsi uczniowie ćwiczący do olimpiad i konkursów. Swoją drogą portale te również organizują wiele konkursów z nagrodami, gdzie nagradzania są najlepsi i najaktywniejsi użytkownicy. W podsumowaniu nie może zabraknąć również informacji o modułu dla szkół, który pomaga w prowadzeniu lekcji w szkole, głównie w pracach domowych. Są to ułatwienia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli (chociażby system antyplagiatowy pomagający nauczycielowi stwierdzić czy praca ucznia jest samodzielna).

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%