Zamknij
REKLAMA

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne?

15:58, 29.11.2021 | materiały partnera

Elektryk jest zawodem, przed którym otwierają się obecnie nowe ścieżki rozwoju. Zielona energia, smart home, branża motoryzacyjna, elektroniczna, stwarzają duże możliwości specjalizacji. Zawód należy nie tylko do społecznie szanowanych profesji, ale przede wszystkim elektrycy ciągle się uczą, poznają nowoczesne technologie, poszerzają wiedzę i umiejętności.

Obecnie, w części szkół, możliwe jest uczestnictwo w wykładach przez internet. Zjazdy ograniczają się wyłącznie do zajęć praktycznych. Jak zdobyć uprawniania elektryczne krok po kroku?

Internetowy kurs elektryk

Uprawnienia elektryczne wydawane są po zdaniu państwowego egzaminu. Do niego przygotowuje kurs, który Szkoła Partnerska Viessmann organizuje w trybie zaocznym i zdalnym. Dzięki takiej formie zajęć możliwe jest pogodzenie pracy i codziennych obowiązków z nauką. Wykłady odbywają się w godzinach wieczornych. Dodatkowo są nagrywane i nieobecni podczas nich słuchacze, mogą odsłuchać materiał w dowolnym czasie. Kurs przez internet to oszczędność czasu oraz pieniędzy, poświęconych na dojazdy. Kolejnym atutem tej formy zajęć jest możliwość uczestnictwa w kursie bez względu na miejsce zamieszkania.

Zjazdy organizowane są w celu odbycia zajęć praktycznych. Zazwyczaj jest to raz w miesiącu. Szkoła Partnerska Viessmann ma placówki w kilku miastach: Mysłowice, Wrocław, Komorniki, Piaseczno. Obecność na zajęciach praktycznych jest obowiązkowa, jednak w przypadku gdy słuchacz nie będzie w nich uczestniczył, może nieobecność odrobić podczas zajęć innej grupy. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez specjalistów z Firmy Viessmann. Podczas nich słuchacze stykają się z nowoczesną technologią.

Ile trwa kurs?

Nauka obejmuje dwa semestry i zamyka się w miesiącach wrzesień – maj. Ostatnim etapem jest egzamin państwowy. Są one organizowane w czerwcu. Gdy absolwent zda egzamin, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje. To jak wygląda dokument, można zobaczyć na stronie: https://viessmann.plus/technik-elektryk-szkola-policealna-dla-doroslych/. Szkoła Partnerska Viessmann wydaje również Euro Pass. Jest to dokument potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu elektryka, uznawany na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej.

Dodatkowym atutem internetowego kursu w Szkole Partnerskiej Viessmann jest możliwość uczestnictwa w bezpłatnych, dla słuchaczy, zajęciach z montażu i obsługi urządzeń Firmy Viessmann. Każdy absolwent szkoły, który zdecyduje się uczestniczyć w zajęciach, otrzyma potwierdzenie dodatkowych kwalifikacji. Warto wiedzieć, że elektrycy, specjaliści od odnawialnych źródeł energii, firmy budowlane, z urządzeniami tej firmy spotykają się bardzo często.

Na stronie szkoły znajduje się formularz, który wystarczy wypełnić, by otrzymać więcej informacji dotyczących kursu na elektryka. Jego wysłanie nie zobowiązuje do podjęcia nauki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%