Zamknij
REKLAMA

Drobiazgi mają znaczenie. Jaką biżuterię założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

08:34, 20.09.2019 | A.P
Skomentuj

Do rozmowy o pracę przygotowujesz się godzinami. Ćwiczysz autoprezentację przed lustrem, sprawdzasz informacje o firmie, do której aplikujesz i wymyślasz odpowiedzi na dziesiątki potencjalnych pytań pracodawcy. Tak samo skrupulatnie dobierasz ubiór przed „godziną zero” i często zastanawiasz się, czy Twój ulubiony wisiorek z serduszkiem będzie pasował do wyczyszczonej na błysk garsonki. A może lepiej w ogóle zrezygnować z biżuterii? Nie zawsze jest to dobry wybór. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego.

Czeka Cię rozmowa z przyszłym szefem? Poszukaj w szkatułce skromnej biżuterii

Podczas spotkania w sprawie pracy powinnaś wywrzeć na rozmówcy wrażenie poukładanej i kompetentnej osoby. Dlatego ekstrawagancką i rzucającą się w oczy biżuterię pozostaw w szafie – będzie jak znalazł na później, gdy zaczniesz świętować z przyjaciółmi otrzymanie nowego stanowiska. Potencjalny pracodawca spojrzy na Ciebie przychylnym okiem, gdy Twój naszyjnik czy kolczyki delikatnie zaznaczą swoją obecność, nie przykuwając zanadto wzroku. Dlatego doskonałym wyborem będzie tutaj biżuteria srebrna ze sklepu Top Silver – duży wybór wzorów sprawi, że szybko znajdziesz coś, co odpowiada Twojemu stylowi. Ważne jest bowiem, żeby już od pierwszej chwili budować profesjonalny, biznesowy wizerunek. Srebro sprawdzi się tutaj idealnie, gdyż wygląda gustownie, a mimo swojej urody nie epatuje bogactwem.

Kieruj się podstawową zasadą: umiarem. Czego nie zakładać, idąc na rozmowę o pracę?

Jak już wspomnieliśmy, lepszym od złota rozwiązaniem okaże się srebrna biżuteria. Szykując się do rozmowy kwalifikacyjnej, schowaj też na dno szkatułki wszelkie okazałe wisiory, grzechoczące bransoletki i podzwaniające przy każdym ruchu kolczyki. Nawet jeśli wylewałabyś siódme poty, żeby doskonale się zaprezentować, i tak to błyskotki zostałyby zapamiętane przez szefa. Lepiej też unikać dużych symboli religijnych, gdyż zbytnie obnoszenie się z wiarą nie jest dobrze widziane w miejscu pracy. Jeżeli sprawy religii są dla Ciebie ważne, postaw na delikatny, niewielki wisiorek w kształcie wybranego symbolu. Unikaj również biżuterii we wszystkich kolorach tęczy, ale zdecyduj się raczej na srebro z dodatkiem ulubionego kamienia.

Czy zatem można zupełnie zrezygnować z biżuterii? Okazuje się, że nie do końca

Wiele kobiet, dowiadując się o zasadach panujących na rozmowie o pracę, w akcie protestu całkowicie porzuca pomysł założenia kosztowności. Tylko czy to dobra decyzja? Przecież odpowiednio dobrana biżuteria dodaje elegancji. Wystarczy spojrzeć na zestawy dostępne w sklepie internetowym Top Silver. Aby znaleźć złoty środek, załóż jeden lub dwa elementy. Gdy masz już kolczyki, dopełnij je wisiorkiem albo bransoletką – cały komplet zostaw sobie na inne okazje. Jeżeli na co dzień nosisz biżuterię, miej ją też na rozmowie kwalifikacyjnej. To pomoże Ci zyskać pewność siebie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone