Zamknij

Tak chcą zachęcić do rodzenia dzieci! Będą dopłacać nawet do...

10:00, 23.04.2021 | Źródło: Gazeta Wyborcza
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Rząd Prawa i Sprawiedliwości szuka kolejnych sposobów na walkę z zapaścią demograficzną. Nowe założenia mają pojawić się w "polski ładzie". Jakie propozycje mogą się tam znaleźć? 

Problemy demograficzne Polski się pogłębiają. Zmagamy się z najniższym od lat przyrostem naturalnym. Z zapaścią demograficzną rząd chce walczyć dzięki rozwiązaniom, które znajdą się w programie "Polski Nowy Ład". 

Ma to być sztandarowy projekt społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Znaleźć mają się tam propozycje, które jeszcze bardziej zachęcą Polaków do posiadania dzieci. 

Oprócz programu "500+", który ma zostać utrzymany na kolejne lata znajdą się kolejne propozycje. Receptą ma być także dofinansowanie do zakupu samochodu dla rodzin wielodzietnych.

Gazeta Wyborcza powołując się na jednego z polityków obozu Zjednoczonej Prawicy sugeruje, że państwo mogłoby pokrywać odsetki od kredytów takiego auta.

- Oczywiście taki samochód musiałby być z określonej półki cenowej, aby nikt nas nie oskarżył, że dopłacamy do luksusowych limuzyn - mówił polityk dla GW. 

To jednak nie koniec. Minister rodziny Marlena Maląg zachwalała także rozwiązania stosowane na Węgrzech. Program określany roboczo "Babcia plus" miałby dać prawo do otrzymywania specjalnego zasiłku babciom i dziadkom opiekującym się dziećmi. 

Wśród rozważanych opcji, jak donosi "Wyborcza", ma być także zwolnienie z PIT dla matek. Kolejnymi zmianami mogą być także dopłaty do kredytów na zakup mieszkania.

Co ostatecznie znajdzie się "Polskim Nowym Ładzie" przekonamy się, najprawdopodobniej 8 maja. 

(Źródło: Gazeta Wyborcza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%