Zamknij

Polacy pokazali genitalia, a widzowie się skarżą. Kara dla kontrowersyjnego show

15:28, 12.09.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. FB Magia Nagości Polska
REKLAMA

Pokazywanie nagiego ciała w telewizji wzbudza kontrowersje. Skarg na zagraniczne wersje programu "Magia Nagości" pokazywane w Polsce nie brakuje. Jedna z nich, jak uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji była zasadna. 

Ten telewizyjny format polega na tym, że uczestnicy programu wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę tylko i wyłączenie na podstawie... nagiego ciała. 

To eksperyment telewizyjny. Ma odpowiedzieć na pytaniem, czy powodzenie związku może zależeć wyłącznie od cech fizycznych. 

Polska wersja programu "Magia Nagości" ujrzała już światło dzienne. Widzowie tłumnie zobaczyli pierwszy odcinek. Program oglądało średnio 240 tysięcy widzów, ale to nie z jego powodu nadawca będzie musiał zapłacić karę. Po tym odcinku żadna skarga nie wpłynęła, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustosunkowała się do jednego z wcześniejszych donosów. 

Serwis Wirtualna Polska Teleshow ujawnia, że chodzi o emisje jednego odcinków zagranicznej wersji show. KRRiT odniosła się krytycznie do emisji odcinka brytyjskiej edycji z 23 września 2020 r.

- W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci - cytuje wypowiedź Teresy Brykczyńskiej, rzeczniczki KRRiT dla Press portal Wirtualna Polska. 

Kino Polska TV SA, który jest nadawcą programu zapłaci karę w wysokości 20 tysięcy złotych.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że brytyjski odpowiednik KRRiT, mimo wielu zgłoszeń tamtejszych telewidzów nie podjął się nigdy śledztwa przeciwko nadawcy. 

Ofcom wskazywał, że  nie pokazuje się tam żadnych czynności seksualnych, a program emitowany jest w nocy, w godzinach przeznaczonych na emisję programów dla dorosłych.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PatrykPatryk

2 0

A co w tym takiego złego?
Jeśli ktoś nie che to nie patrzy i tyle 22:11, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%