Zamknij
REKLAMA

Kaczyński poza rządem Morawieckiego! Kto go zastąpi?

07:33, 21.06.2022 | PAP / Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

- Nie jestem już w rządzie. Premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację - oświadczył w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak.

Wicepremier, szef Komitetu ds. bezpieczeństwa opuścił Radę Ministrów. Szef PiS, jak podaje Wirtualna Polska, wskazuje, że udało mu się wykonać plan, który sobie zakładał.

- Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że dobrze wspomina te 20 miesięcy, kiedy urzędował w KPRM.

- Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem. Chętnie bym doczekał do końca wojny, ale wygląda na to, że będzie się ona ciągnęła dłużej - zaznaczył.

Prezes PiS wskazuje, że "musi się skoncentrować na tym, co dla przyszłości Polski najważniejsze". 

 -To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy - tłumaczył. 

Szefem Komitetu ds. bezpieczeństwa ma być Mariusz Błaszczak, minister MON. Będzie on pełnił swoje obowiązki w randze wicepremiera.

- Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji w jakiej jesteśmy, takie połącznie ma bardzo duże zalety - kończy Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. i wykonywał zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W skład Komitetu wchodzą ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, koordynator służb specjalnych oraz minister spraw zagranicznych.

(PAP / Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Marian J.CMarian J.C

0 0

Chwała Bogu - Polsko obudź się i zacznij normalnie funkcjonować. 10:36, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 0

Pan Kaczyński to wyrafinowany polityk ale niezdający sobie sprawy jaka jest tego przyszłość. Od szeregu lat państwo Kaczyńscy śp. prezydent RP jak obecnie to ciągłe domniemania wobec wschodu a szczególnie Rosji Takie domniemania mogą doprowadzać do złości kraje ościenne jak Rosja a ostatnio Białoruś. Pan Kaczyński jakby polityk, którego nie ma drugiego takiego i to jest bardzo niebezpieczne bo wszystkie myślowe walory się na tym opierają.
Wojna ukraińsko - rosyjska i gdyby polskie władze były bardziej sprzymierzone z Rosją a nie jątrzyły Ukrainy to obecnie nie byłoby wojny. Jest to wojna rzeźnicza, która może nie mieć końca i to też jest powodem, ze polskie władze tulą ogon.
Sprawa kierowców i wysokie mandaty. Kierowcy z zagranicy uważają, że Polska to kraj nienormalny. A kierowcy w naszym kraju obawiają się wyjeżdżać na polskie drogi bo czyha policyjna przykrość. Jak polskie władze wychowały kierowców to i tak mają a teraz wysokimi mandatami sprawiają przykrości - czasami nie do udźwignięcia ze względu wysokiego mandatu.
Ostatnie użycie policyjnego drona w Krotoszynie spowodował zawał myślowy wśród kierowców i jest to działanie ryzykowne i nieodpowiedzialne.
Zmiany w polskim rządzie są nieuniknione a czym prędzej do tego dojdzie to lepiej dla całego społeczeństwa. 17:58, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%