Zamknij
REKLAMA

Inwestycje PGKiM-u podsumowane na spotkaniu w oczyszczalni

15:41, 03.10.2019 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Oficjalnie odebrano II etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Krotoszynie oraz IV etap uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Krotoszynie.

Spotkanie w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Słonecznej w Krotoszynie odbyło się 1 października. Wzięli w nim udział władze miasta i powiatu, szefowie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przedstawiciele firm wykonujących inwestycje, projektanci i doradcy.  

- Niedawno rozpoczynaliśmy kompletowanie dokumentacji, przeprowadzaliśmy przetargi, wyłanialiśmy wykonawców, potem szereg prac prowadzonych w terenie, cotygodniowe narady i zwieńczenie - ta uroczysta chwila, gdy możemy pochwalić się tym, co zrealizowaliśmy w tym dwuleciu - powiedział Marcin Jamry, prezes PGKiM w Krotoszynie.

W sumie inwestycje pochłonęły ponad 8 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 3 mln zł. Skanalizowano ul. Klemczaka i Wiewiórowskiego w Krotoszynie, w których przebudowano wodociągi. Uporządkowano również gospodarkę wodno-ściekową na terenie byłej gazowni przy ul. Kobylińskiej w Krotoszynie oraz zmodernizowano oczyszczalnię.

– Wykonano instalację do przetwarzania osadów. Po uzyskaniu certyfikatu produkt z niego powstały będzie sprzedawany rolnikom jako nawóz – sprecyzował szef PGKiM.

Osad przeszedł wszystkie badania laboratoryjne. W tej chwili ZWiK czeka za opinią i certyfikatem ministerstwa rolnictwa. Dopiero więc za 3 miesiące będą kalkulacje cenowe.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MarianMarian

0 0

Zmieniła się oczyszczalnia to i też powinno zmienić się jest otoczenie. Podrywacze i dlaczego stosuje czy stosowało ( prawdopodobnie, że te osoby czy osoba przeszły na emeryturę ) takie miłosne tryki. Może wynikać, że zostało to celowo ustawione, które doprowadziło do gorzkich łez. 07:21, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlekAlek

0 0

Teraz niech jeszcze zrobią odpowiedni dojazd do wodociągów - tragedia i wstyd. 00:05, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA