Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Wymienią cały chodnik przy Floriańskiej

19:54, 05.10.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Przy pomocy finansowej ze strony powiatu wymiana chodnika przy Floriańskiej przebiegnie na całej długości ulicy. Radni starali się o to już od dawna.

Przy odcinku od ul. Benedykta do ul. Wierzbowej w Koźminie od czerwca trwały prace kanalizacyjne. Następnie przeprowadzono zakończone w połowie sierpnia remonty związane z wbudowaniem światłowodu.

Aktualnie Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie, zarządca, przekazał wykonawcy położenie nawierzchni i chodnika. W przetargu na wykonanie prac wyłoniono firmę Gembiak- Mikstacki z Krotoszyna, która zaproponowała kwotę 781 tys. 271 zł.

Starania, aby chodnik powstał nie tylko w wyznaczonym odcinku, lecz na całej długości drogi, podjęli radni – Karol Jankowiak z Koźmina wraz z Marcinem Leśniakiem – przedstawicielem powiatu.

- Na potrzebę tego remontu zwracaliśmy uwagę już w poprzedniej kadencji. Początkowo pieniądze wystarczały na jezdnię i na część chodników. Zależało nam, by zrobić to w całości. Poprosiliśmy zatem Leśniaka, aby w powiecie wystąpił z interpelacją, żeby zabezpieczono fundusze w budżecie – opowiada Jankowiak.

18 września radny powiatowy otrzymał odpowiedź o realizacji dodatkowego zamówienia.

- Pozostałych pieniędzy na wymianę chodników będziemy szukać w naszym budżecie, jeśli rada wyrazi zgodę na inwestycję – informuje K. Jankowiak. Dodaje, że ważne jest, aby prace zostały wykonane w najbliższym czasie, inaczej sprawa może przedłużyć się na okres kilku kolejnych lat.

Jankowiak oznajmia, że w budżecie gminnym na przebudowę zapisano kwotę 500 tys. zł. Tyle też najprawdopodobniej będzie wynosiła pomoc ze strony starostwa.

Koniec remontów planowany jest jeszcze na jesień tego roku. – Jeśli nie pojawią się żadne opóźnienia w pracach, remonty zakończą się najpóźniej w listopadzie – podsumowuje koźmiński radny.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz