Zamknij

Krotosz w Sylwestra biegał w Trzebnicy

13:07, 04.01.2024 . Aktualizacja: 16:11, 04.01.2024
Skomentuj

31 grudnia 2023 roku w Trzebnicy odbył się 39. Uliczny Bieg Sylwestrowy. Spośród biegaczy KS Krotosz najszybciej dystans 10 km pokonał Patryk Karwik.

Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników - ponad 1100.  Zwycięzcą biegu na 10 km został Dariusz Boratyński z Wrocławia (29 min. 46 sek.). Wśród kobiet najszybsza okazała się Beata Michałków z Jeleniej Góry (36:26).

Na dystansie 5 km najlepszy był Kamil Mańkowski – 15:48. Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Kuriata – 18:34.

W 39. edycji biegu nie mogło już tradycyjnie zabraknąć biegaczy KS Krotosz. Najszybciej dystans 10 km pokonał Patryk Karwik, który z czasem 37:54 zajął 27. miejsce generalnie. Artur Marek zajął 36. miejsce open i 2. w kategorii M50 (38:32). Karol Olejniczak z czasem 39:57 był 47. generalnie i 5. w kategorii M50. Bardzo dobry rezultat uzyskał Karol Mroczkowski – 40:44, co dało mu 61. miejsce open.

Poza wyżej wymienionymi w biegu na 10km uczestniczyli : Marika Mroczkowska, Piotr Grzempowski, Jan Jaruzel, Krzysztof Kasprzak, Bogumił Kostka, Andrzej Maciejewski, Bogdan Parysek, Grzegorz Pawlik, Adam Szymański, Piotr Tyczyński i Łukasz Zając.

Bieg na 5 km ukończyło 3 zawodników krotoszyńskiego klubu: Czesław Sienkiewicz z czasem 22:50 zajął 69. miejsce open i 2. w kategorii M50. Poza nim z tym dystansem zmierzyli się Valery Maćkowiak i Daniel Deplewski.

Bardzo trudna, górzysta trasa biegu nie zniechęciła biegaczy KS Krotosz, którzy zapowiedzieli, że za rok wystartują w jubileuszowej, 40. edycji sylwestrowej imprezy.