Zamknij
REKLAMA

SULMIERZYCE. Wielka kłótnia o kontrolę i przyszłość OSP

19:50, 02.11.2019 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Wojciech Ostojski nie chce już być naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach. Z kolei kierowca stara będzie pełnił swą funkcję tylko do końca roku.

W jednostce zmienił się niedawno kierowca auta lekkiego (forda) i nie wiadomo, jak długo nim pozostanie. - Nie ma chętnych na kierowców stara. Pozostał niesmak, bo nikt nie chce dotknąć niczego w tym samochodzie, żeby nie być oskarżonym np. o kradzież paliwa – powiedział 28 października na sesji rady miasta Wojciech Ostojski, naczelnik OSP.

Odejdzie ze stanowiska
Burmistrz Dariusz Dębicki odparł, że nikogo w OSP o nic nie oskarżał ani nie nazwał przestępcą.
Ostojski nie ma zamiaru wszystkiego robić sam. Poza tym są niesnaski i nieporozumienia. – Dlatego będę składał rezygnację z funkcji naczelnika jednostki – stwierdził.

Ostojski obala zarzuty
Na sesji odczytano protokół pokontrolny z rocznego przeglądu OSP. 8 października zawodowa PSP sprawdziła samochody i sprzęt. Stwierdzono wiele usterek (pisaliśmy o tym),   ale protokołu jednostce nie przekazano.   
Najpoważniejsze to braku tlenu w butli, z którą pracują strażacy, niesprawny detektor wielogazowy i przeterminowana elektroda do defibrylatora.
Ostojski kontrował dosłownie wszystkie zarzuty. M.in. tłumaczył się brakiem pieniędzy w magistracie. Butla nie miała tlenu, mówił, bo wcześniej była akcja i został zużyty. Aby legalnie ją napełnić, trzeba ją zawieźć do Legnicy lub do Leszna, osobiście, bo druhowie  pełnią swoje funkcje społecznie.

Słowo przeciw słowu
Na te słowa zareagował przewodniczący rady Adam Orzeszyński – butla z tlenem musi być zawsze gotowa do użycia, a po tlen pojechać może pracownik urzędu. – Jeżeli brakuje go – mówił – to trzeba złożyć wniosek do rady, a wtedy się przychylimy i zakupimy kolejną. Trzeba to robić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Ostojski kłamstwem ponadto nazwał stwierdzenie, że detektor wielogazowy jest niesprawny.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W RZECZY KROTOSZYŃSKIEJ JUŻ 4 LISTOPADA)

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

Mieszkaniec Mieszkaniec

7 8

Burmistrzowi i radnym odebrało rozum w tym mieście. Co oni robią z nas mają nas za ciemny lud!!! Brak słów!!!!! 00:52, 03.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian Marian

6 7

Wszystkie osp należy zamknąć 06:55, 03.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StrażakStrażak

2 2

*%#)!& się w łeb! 13:09, 03.11.2019


romanroman

7 0

Winnym braku tlenu w butli jest TUSK.Druhowie-uderzcie się w piersi. 16:02, 03.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyXy

4 6

Ludzie opamiętajcie się strażacy zawsze tu byli i pomagali wszystkim mieszkańcom zawsze wzorowo wypełniali swoją misje szkoda ze burmistrz i rada tego nie doceniają a teraz jeszcze smród ze świń nam fundują 21:03, 03.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marianmarian

2 0

chyba tylko po weselach zeby jezdzic 08:17, 07.11.2019


obserwatorobserwator

3 8

Mam wrażenie że OSP przeszkadza niektórym radnym , najbardziej tej świni przewodniczacemu. Jestem ciekawy jak by on zareagował gdyby palił sie jego dom , nie dj Boże z rodziną w środku , a strażacy nie przyjechali by na miejsce , bo przez tego kretyna nie ma nowego samochodu , a star nie odpalił. - nie o jego rodzinę tu chodzi, ale o to co funduje lokalnej społeczności. 08:07, 04.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Przewodniczący Rady Przewodniczący Rady

6 0

Szanowny "obserwatorze" zawsze powtarzam, że należy znać granice między krytyką, a obrażaniem i pomawianiem. Powszechnie wiadomo, że w internecie nikt nie jest anonimowy mimo używania różnych podpisów. Pisząc swój komentarz zapewne przemyślałeś każde słowo i bierzesz za nie odpowiedzialność. Jeśli nie odwołasz pomówień i nie przeprosisz to będziesz miał okazję obronić swoje stwierdzenia przed sądem ponieważ zawiadamiam odpowiednie organy. Będę również domagał się wpłaty 5 tyś. zł na rzecz OSP.

"POMÓWIENIE - przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."

"ZNIEWAGA, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z którym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Znieważyć można poprzez epitet, ubliżenie komuś, np. nazywając kogoś kretynem" 23:19, 06.11.2019


LL

2 4

To fakt jestem bezstronny Radni zostali wybrani aby działać dla dobra mieszkańców i dbać o ich bezpieczeństwo !!! A tu widać własne ego i spory polityczne kłótnie i dzielenie mieszkańców. Nigdy tego tu nie było !!! 15:43, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartekBartek

6 0

Ludzie dajcie spokój już z tym OSP Sulmierzyce, bo to już męczy i jest żałosne 13:10, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA