Zamknij
REKLAMA

TurKol.pl zawiezie nas 11 Listopada do Poznania

21:38, 04.11.2019 | Grzegorz T. Śnieciński
Skomentuj
REKLAMA


Już wkrótce, w Święto Niepodległości 11 listopada, przez Krotoszyn przejedzie pociąg turystyczny marki TurKol.pl. Będzie można nim pojechać choćby na wycieczkę do Poznania, aby wziąć udział w Imieninach Ulicy Święty Marcin.

Na to wesołe święto, podczas którego nie zabraknie wszelakich zabaw, koncertów, inscenizacji, barwnego korowodu mieszkańców czy rzecz jasna – przepysznych rogali, do stolicy Wielkopolski zjadą jak co roku tłumy turystów.

Pociąg specjalny Marcin, relacji Kalisz-Poznań Gł.-Kalisz, przybędzie do Krotoszyna o 8.27 i po zmianie kierunku jazdy o godz. 8.50 wyruszy do Poznania, gdzie zamelduje się punktualnie o 11.00. W drogę powrotną wyjedzie natomiast o godz. 17.10, by o 19.30 dotrzeć do Krotoszyna.

 

Skład zestawiony będzie z lokomotywy spalinowej SU42 oraz historycznych, oliwkowych wagonów 1 i 2 klasy wraz z legendarnym Warsem na czele. Podróżni będą mogli poczuć klimat lat 70. i 80. ubiegłego wieku, albowiem taki jest motyw przewodni tego przejazdu i wydarzeń z tym związanych. Na stacji w Poznaniu na turystów czekać będą atrakcje nawiązujące do schyłku epoki PRL, w której groźne spojrzenie milicji było równie wymowne, jak lady sklepowe uginające się od butelek octu. Wyprawa pod hasłem „Pociągiem do Wolności na Dzień Niepodległości” może być więc ciekawym pomysłem na spędzenie naszego narodowego święta.


Organizatorzy przejazdu i wydarzeń towarzyszących: Fundacja Kochania Poznania, Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Projekt Miś, św. Marcin 19. Więcej o pociągu „Marcin”: http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=288&Itemid=3

 

(Grzegorz T. Śnieciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz