Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Będą plany, będzie można stawiać domy

15:48, 05.11.2019 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W Konarzewie i Perzycach powstają elektrownie wiatrowe. Gmina Zduny opracuje plany zagospodarowania przestrzennego dla obu wsi w rejonach  oddziaływania wiatraków. Zrobi to tylko po to, aby nie zablokować mieszkańcom możliwości budowania domów.

W związku ze zmienioną ustawą o elektrowniach wiatrowych wprowadzono ograniczenia zabudowy terenu wokół nich. Na terenie o promieniu równym 10-krotności wysokości wiatraka nie można niczego budować. W przypadku Konarzewa i Perzyc długość promienia to ok. 900 m. – Jedyną opcją pozwalającą na prowadzenie zabudowy mieszkaniowej jest sporządzenie planu, w którym dopuścimy możliwość postawienia budynku mieszkalnego na terenie oddziaływania elektrowni wiatrowej – tłumaczy Miłosz Zwierzyk, naczelnik wydziału gospodarki i rozwoju w zdunowskim urzędzie.
Plany zagospodarowania przestrzennego dla Konarzewa i Perzyc sięgną ul. Cegielskiego i Sieniutowej w Zdunach oraz zahaczą o Chachalnię.

– Absurd polega na tym, że dla Sieniutowej nie możemy wydawać decyzji o warunkach zabudowy na dom, podczas gdy na tej samej ulicy znajdują się budynki mieszkalne. Dlaczego? Bo w Warszawie zdecydowano, że oddziaływanie wiatraka sięga 900 m – mówi M. Zwierzyk.

Burmistrz Tomasz Chudy nadmienia, że zdunowianie już kilka lat wcześniej zainwestowali w tamtejsze działki budowlane. – I teraz chcieliby wybudować domy. Nie mogliby tego zrobić, gdybyśmy nie opracowali planów zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia. Jak podkreśla, zablokowanie budowy byłoby krzywdzące dla mieszkańców.

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz