Koźmińscy harcerze zorganizowali uroczyste otwarcie nowego hufca w budynku przy ul. Floriańskiej.
Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu przed nową harcówką, aby wszyscy uczestnicy mogli przyjrzeć się budynkowi, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł całkowity remont.
– Czuję dumę, że nowe pomieszczenia zyskali tu także koźmińscy harcerze i mogę je dziś przed państwem otworzyć – mówiła Michalina Maleszka, komendantka Hufca ZHP Koźmin.
W imieniu koźmińskich harcerzy podziękowała burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu za wspieranie od wielu lat ich działalności i dała słowo harcerza, że to miejsce będzie kuźnią pomysłów i inicjatyw dla miasta i gminy. Słowa podziękowania komendantka skierowała także do rady miejskiej. Podziękowała również rodzicom zuchów i harcerzy za pomoc w urządzaniu hufca, zakup mebli i wyrozumiałość dla własnych dzieci, które w pocie czoła przygotowywały harcówkę do otwarcia.
W dalszej części zaproszeni goście składali gratulacje i życzenia harcerzom, a potem miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi i zwiedzanie nowej harcówki.
W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród nich burmistrz Maciej Bratborski, hm. Tomasz Kujaczyński – wiceprzewodniczący Rady Chorągwi Wielkopolskiej, członkowie byłej i obecnej komendy koźmińskiego hufca, zuchy, harcerze i ich rodzice.
0 0
Nieco z innej paczki.
Świat się zastanawia dlaczego Papież Franciszek podczas mszy św. Watykanie w Niedziele Palmowa zrezygnował z Homilii.
Po zakończeniu czytania Pisma św. wierni oczekiwali na wygłoszenie Homilii przez papieża Franciszka.
Tej Homilii jednak nie usłyszeli jak i w Watykanie jak i przez transmisje telewizji Trwam.
Różne były spekulacje i może wynikać, że powodem zrezygnowania wygłoszenia Homilii mógł być taki powód - skrócenia czytania Pisma św.
Pismo św. na Niedziele Palmową ma dwie wersje - pierwsza jest pełna a druga skrócona i dość znacznie się różnią a tą różnicą jest - najlepiej samemu przeczytać i pomyśleć.