Zamknij
REKLAMA

ROZDRAŻEW. Będą znaczne zmiany w odpadach

15:51, 06.11.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Od przyszłego roku w gminie Rozdrażew będą obowiązywały nowe zasady wywozu odpadów. Zmieni się jego częstotliwość, będzie też dokładniejsza segregacja.

Aktualnie członkowie 3-osobowego gospodarstwa domowego za segregowane odpady płacą 48 zł miesięcznie (czyli 16 zł od osoby), za nieselekcjonowane aż 90 zł (30 zł od osoby). Śmieci odbiera i wywozi firma Kosz z Ostrowa Wlkp.

Segregacja i częstotliwość
Zgodnie z przyjętym 30 października przez radę gminy nowym regulaminem utrzymania czystości i porządku zostają wprowadzone zmiany. Rozdrażewianie będą musieli sami zaopatrzyć się w specjalne kubły, do których będą wrzucać popiół. 
Każdy będzie miał możliwość dostarczania do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych odpadów takich jak odzież, tekstylia czy styropian.
Od kwietnia do października bioodpady i śmieci zmieszane wywożone będą raz na 2 tygodnie, a w pozostałych miesiącach raz w miesiącu. W przypadku budynków zamieszkałych przez wiele rodzin (powyżej 7) odpady będą odbierane częściej – raz w tygodniu. Popiół i żużel z palenisk domowych od października do marca będzie odbierany raz na miesiąc, ale można je będzie dostarczać także do punktu selektywnej zbiórki. 
- Stosownie do potrzeb mieszkańców podwoiliśmy z 150 kg do 300 kg dopuszczalną masę odpadów rozbiórkowych, jaka z terenu jednej posesji będzie przyjmowana – poinformował 28 października podczas posiedzenia komisji wójt Mariusz Dymarski. 

Nowy zakład
Prawdopodobnie zmieni się odbiorca odpadów komunalnych. – Podejmiemy działania związane ze zniesieniem regionalizacji w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, co oznacza możliwość dostarczania odpadów do dowolnego zakładu, który zaoferuje najkorzystniejsze warunki – oznajmił M. Dymarski. Gmina zrezygnuje więc z usług Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wlkp. – Do tej pory była to tzw. instalacja regionalna, przypisana naszej gminie – przypomniał  wójt. Ogłoszony zostanie przetarg mający wytypować nowy zakład. 
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz