Zamknij
REKLAMA

45 tys. zł na wodociąg przy szpitalu

12:43, 08.11.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Na sesji rady powiatu jego skarbnik Andrzej Jerzak wymienił  wśród planów budżetowych kwotę 45 tys. zł, która zostanie przeznaczona na wymianę sieci wodociągowej na ul. Mickiewicza w Krotoszynie.

- Czy sprawa dotyczy wodociągu, który biegnie przy szpitalu? Czy może jest to infrastruktura szpitalna? – zastanawiał się przewodniczący komisji spraw społecznych, Hieronim Marszałek. Swoje pytanie uzasadnił tym, że mieszkańcy powiatu chcą wiedzieć, na jakie wydatki powiat może sobie pozwolić, zwłaszcza wobec konieczności jak najszybszego zakończenia rozbudowy szpitala. – Jako rada pomagamy szpitalowi i o tym mówić trzeba – przekonywał H. Marszałek. Dodał, że każda pomoc finansowa dla szpitala wpływa na dochody , które powiat może przeznaczyć na inne cele. Wśród nich wymienił sfery takie jak drogowa czy oświatowa. 
Na prośbę o doprecyzowanie odpowiedział starosta Stanisław Szczotka. - To jest po prostu linia wodociągowa. Prace będą polegały na wymianie rury o mniejszej średnicy na większą - wyjaśnił. 
Rozpoznaniem cenowym zajęło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Prace musi wykonać fachowiec, jako że wiążą się one z odcięciem wody w niektórych krotoszyńskich domach. Mam nadzieję, że potrwa ono możliwie najkrócej – stwierdził S. Szczotka. Zaznaczył, że zadanie będzie realizowane równolegle z rozbudową szpitala. 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

marianmarian

0 1

zdaje się że jedyną kompetentną osoba w tym starostwie jest pan Hieronim Marszałek 08:14, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Śmieszy ta ocena do komentarza mały marian- złości czerwone. 20:09, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz