Zamknij
REKLAMA

Tragiczny pożar w Koźminie. Jedna osoba nie żyje

08:29, 12.11.2019 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Nad ranem strażaków powiadomiono o dymie wydobywającym się z okien. Działo się to w jednym z domów przy ul. Klasztornej. Wewnątrz przebywały dwie osoby, jednej z nich nie udało się uratować.

12 października ok. godz. 5.00 na miejsce przybyli na miejsce strażacy. Zabezpieczeni za pomocą specjalnego sprzętu weszli do środka. – Ten budynek jest cześcią zwartej zabudowy mieszkaniowej - informuje Tomasz Patryas, rzecznik prasowy straży pożarnej.
Jednego z mieszkańców, przytomnego, ewakuowali z mieszkania i udzielili mu pierwszej pomocy. Tymczasem przeszukiwano pozostałe pomieszczenia.  Strażacy znaleźli w mieszkaniu drugą osobę przebywającą w łóżku. Po wyniesieniu jej z budynku razem z zespołem ratowników medycznych zrezygnowali z udzielenia jej resuscytacji. Stało się tak ze względu na jej liczne obrażenia. – Mężczyzna przebywający w domu został przewieziony do szpitala w Krotoszynie – mówi T.Patryas.
Gdy ugaszono pożar, mieszkanie zostało przewietrzone. Strażacy sprawdzili dom wraz z przylegającym do niego budynkiem w celu wykrycia potencjalnego zagrożenia. Jednak kamera termowizyjna i detektor wielogazowy nic nie wykryły.
Aktualnie policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratora.
Na miejscu działali strażacy z 5 jednostek z Krotoszyna, Koźmina, Czarnego Sadu, i Wałkowa.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA