Zamknij
REKLAMA

Walczyli o życie młodego mężczyzny. Na targ przyleciał LPR

15:05, 26.11.2019 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Młody mieszkaniec gminy Kobylin poczuł się bardzo źle. Wezwano pogotowie ratunkowe. Konieczny był przylot śmigłowca medycznego.

25 listopada Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina otrzymał zgłoszenie do pacjenta w jednej z wsi pod Kobylinem. Ratownik medyczny, który go przebadał, podejrzewał udar.

- U pacjenta stwierdzono stan bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia -  mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Teraz pacjent musiał jak najszybciej trafić do specjalistycznego szpital, gdzie leczone są udary.

Ratownicy medyczni z Kobylina skontaktowali się z dyspozytorem medycznym po to, aby wysłał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który szybko przewiezie zagrożonego pacjenta do specjalistycznej placówki.

W celu zyskania na czasie - ekipa z LPR-u i ratownicy ambulansu kobylińskiego zdecydowali, że pacjent zostanie przekazany w Krotoszynie.
- W czasie, gdy śmigłowiec leciał na miejsce, karetka z Kobylina wyruszyła do Krotoszyna na spotkanie, dzięki czemu zaoszczędzono cenne minuty - wyjaśnia Jakub Nelle.

Pacjent został przeniesiony z karetki do helikoptera na targowisku w Krotoszynie. I drogą lotniczą dotarł do szpitala w Kaliszu.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz