Zamknij
REKLAMA

SULMIERZYCE. Urzędniczka wprowadziła rolników w błąd

15:54, 28.11.2019 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

Miasto dostało odszkodowanie za grunty rolne zajęte pod budowę gazociągu, tymczasem na straty zostali narażeni głównie dzierżawcy tych ziem, czyli rolnicy. Chcą rekompensaty.

Do radnego Marcina Ptaka zgłosili się rolnicy-dzierżawcy gruntów miejskich. – Problem dotyczy zapłaty za wyłączony z użytkowania grunt i poniesione z tego tytułu straty – powiedział rajca 14 listopada na sesji. Przez część dzierżawionego gruntu przechodzi instalacja przemysłowa gazu ziemnego, zbudowana przez firmę Gaz-System.

29 sierpnia wojewoda przysłał do sulmierzyckiego magistratu decyzję w sprawie, z której wynika, że miasto nie uwzględniło w protokole osób dzierżawiących grunt. Cała kwota odszkodowania przelana została na konto urzędu. – Dzierżawca również powinien dostać zapłatę za szkody trwałe i czasowe z tytułu rekultywacji, zmniejszenia zasiewów i dopłat unijnych – uważa radny Ptak, powołując się na informację z urzędu wojewódzkiego. Od burmistrza domaga się zaspokojenia słusznych roszczeń rolników.

Sprawą zainteresowała się także radna Karolina Zaborek-Kulawska. – Miasto przespało sprawę, bo powinno było wystąpić o inny sposób zapłaty. Obecnie decyzja wojewody jest ostateczna  - przekonywała.

Jak rozliczyć się z dzierżawcami gruntów? Zdaniem radcy prawnego urzędu miasta, jeśli ktoś został pominięty, można wznowić postępowanie administracyjne. Jest też  drugie rozwiązanie – rozdzielenie przelanych pieniędzy. – Można wpłacić wprost na konta rolników lub jako rekompensatę obniżyć dzierżawę – stwierdził 14 listopada na sesji. Szczegółowiej wypowie się na piśmie.

Jak się okazało, dwóch rolników było już w urzędzie, aby zapytać o odszkodowania. Od  pracownicy usłyszeli, że nie ma do niego podstaw. Burmistrz Dariusz Dębicki zapytał publicznie, kto im to powiedział. Jeden z rolników podał nazwisko urzędniczki. – Pierwszy raz o tym słyszę od państwa – odparł włodarz miasta i obiecał wyjaśnić sprawę.

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone