Zamknij
REKLAMA

Sztafeta rowerowa dookoła świata przejeżdża przez Krotoszyn!

09:10, 30.11.2019 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami 37 etapu Bike Jamboree, które odbędzie się w niedzielę 1 grudnia. o godz. 17.00 w Restauracji Cristal w Krotoszynie.

Rowerowa sztafeta, jakiej jeszcze nie było. Dookoła świata! Dwa lata temu dojechali rowerami z Polski do Japonii na międzynarodowy zlot skautów. Spodobało im się, dlatego teraz ruszyli jeszcze dalej. Wystartowali pod koniec maja 2017 w Gdańsku, by przez kolejne dwa i pół roku dotrzeć na World Scout Jamboree do Zachodniej Wirginii w USA (lipiec/sierpień 2019), a potem wrócić do Polski.

Z Gdańska do Gdańska: blisko 40 tys. km, 37 etapów, kilkadziesiąt krajów i republik rosyjskich na czterech kontynentach. Przez najpiękniejsze tereny półkuli północnej. Po co? By promować Polskę, przeżyć przygodę, a przy okazji pokazać, jak ważny może być we współczesnym świecie skauting.

Ale także, by przypomnieć postać Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, korespondenta i fotografa, pioniera polskiego reportażu, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem.

Do udziału w swojej wyprawie zapraszają jednak nie tylko harcerzy.

Bike Jamboree to historia o doświadczonych podróżnikach i ludziach bardzo młodych, którzy wspólnie zrealizowali rowerową podróż dookoła świata. To także kontynuacja idei Kazimierza Nowaka, który kontynent afrykański przemierzył rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem. 40 tys. kilometrów w pięć lat to ogromna inspiracja, która oddziałuje na sztafetę Bike Jamboree – projekt pokonujący miesięcznie ok. tysiąca kilometrów rowerami, aby przez dwa i pół roku okrążyć kulę ziemską.

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA