Zamknij
REKLAMA

ROZDRAŻEW. Więcej dla gminy kosztem podatników

15:40, 02.12.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Od przyszłego roku rozdrażewianie będą płacili wyższe podatki od nieruchomości. 

Podczas posiedzenia komisji wójt Mariusz Dymarski przedstawił nowe stawki. Obecnie mieszkańcy gminy płacą 0,66 zł za 1 m kw powierzchni  użytkowej budynku mieszkalnego. Stawka ma wzrosnąć do 0,72 zł. Jeśli chodzi o budynki używane do działalności gospodarczej, podatek wzrośnie z 18,37 zł do 19,50 zł za 1 m kw. W porównaniu do aktualnych stawek przyszłoroczne wzrosną mniej więcej o 8-9 proc.
Rozdrażewianie zapłacą więcej również za grunty. Dotychczas było to 0,72 zł za 1 m kw powierzchni, od przyszłego roku będzie 0,78 zł.
- To jest znaczny wzrost. Dla prowadzących działalność gospodarczą przyszły rok zapowiada się dość kiepsko – skomentował sprawę jeden z radnych. 
- Stawki, które chcemy wprowadzić, różnią się od tych w pozostałych gminach. Nie możemy jednak odcinać sobie dochodów – skomentował wójt Dymarski. Poparł go radny Jan Maciejewski podkreślając, że z małymi dochodami gmina nie jest w stanie sprawnie funkcjonować. 
Głos zabrał również przewodniczący rady, Wiesław Jankowski, uznając, że podwyżka jest konieczna: – Inaczej w roku 2021 czekałyby nas jeszcze większe podwyżki. Przypuszczam, że około 30-procentowe. 
Samorządowcy zgodzili się, że dzięki nowym podatkom gmina będzie mogła zaangażować się w kolejne inwestycje. Sprawa została przesądzona na sesji. 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mario Mario

0 0

Moze cos zrobicie cos z dymiacymi kominami ???? 01:19, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA