Zamknij
REKLAMA

24-godzinny Maraton Pływacki na rzecz WOŚP. Wspaniała trzecia edycja

14:04, 12.01.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 11 stycznia na krytej pływalni Wodnik ruszył III Maraton Pływacki. 

Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Delfin przy SP 4 w Krotoszynie. - Akcja ta łączy w sobie piękno sportu i możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajmy, że dobro które czynimy zawsze do nas wraca - powiedział Jacek Mielcarek, prezes UKS Delfin, pomysłodawca całodobowego pływania w trakcie finału WOŚP. 

Na otwarciu wydarzenia gościli znamienici goście - pływacy Alicja Pęczak (14-krotna medalista ME, trzykrotna olimpijka) i Paweł Korzeniowski (dwukrotny wicemistrz świata i olimpijczyk) oraz pierwszy olimpijczyk z Krotoszyna Ryszard Żugaj, uczestnik igrzysk w Montrealu z 1976 r. - Zaproszenie tego pana graniczyło z cudem - stwierdził J. Mielcarek. Przybył też Andrzej Olszewski, pływak z Krotoszyna oraz Konrad Powroźnik, utytułowany pływak zawodów osób niesłyszących. Zjawili się się również przedstawicie władz gmin i powiatu.

Powitano i uhonorowano trenerów pływania i nauczycieli z z dawnych lat. M.in. Kazimierz Marszałek, Krzysztof Olejnik. Dyplom z gratulacjami otrzymali także byli sportowcy i ciągle aktywni krotoszynianie Stanisław Sumiński i Henryk Marcisz. Podziękowania otrzymali również dyrektorzy krotoszyńskiej czwórki i nauczyciele oraz wolontariusze. 

 

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mymy

0 0

Jacek dobrze że Ci się chce i coś się dzieje 08:47, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz