Zamknij
REKLAMA

Wandale przy szkole i na skwerze w Smolicach. Będą interwencje policji

15:33, 13.01.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Policja odbiera liczne zgłoszenia w sprawie gromadzenia się młodzieży, zakłócania porządku, spożywania alkoholu oraz aktów wandalizmu w Smolicach, obiecuje więc, że w pierwszym półroczu br. weźmie się za solidnie za zwalczanie tych problemów.

Marcin Szumera to kobyliński dzielnicowy nadzorujący gminne wioski. Jego celem jest  m.in. pilnowanie terenu przy szkole w Smolicach i tamtejszego skweru. Interwencje podejmie w ramach półrocznego planu działań priorytetowych. - Według tego planu dzielnicowy wyznacza w swoim rejonie służbowym obszar, który po analizach uznaje za zagrożony - mówi. Plan Szumery powstał on na podstawie częstych zgłoszeń pojawiających się na internetowej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nadzorowanej przez policjantów. 
- W Smolicach będą częstsze kontrole. Odbędzie się też spotkanie z uczniami tamtejszej szkoły. Będziemy rozmawiali o zachowaniach niezgodnych z prawem i odpowiedzialności karnej nieletnich - zapowiada policjant. Jeśli chodzi o patrole, będzie ich więcej, głównie w weekendy - w nocy i wieczorami. - Na ten temat będę jeszcze rozmawiał z sołtysem i dyrektorem szkoły - mówi dzielnicowy. 
Jego plan obejmuje okres do 30 czerwca. - Kiedy ten termin upłynie, napiszę sprawozdanie z podjętych działań i przekażę je przełożonemu, a ten podejmie decyzję o ewentualnej kontynuacji – stwierdza na zakończenie M. Szumera. 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Srary mlodySrary mlody

0 3

I co to da? Rozmowy w szkołach? Każdy był młody i wie ze każdy młody ma rozmowę w tyłku a jak policja jedzie to jest radocha 22:56, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA