Zamknij
REKLAMA

Kolejki w wydziale komunikacji. Czy numerki rozwiązałyby problem?

18:59, 09.02.2020 | Sebastian Pośpiech
REKLAMA
Skomentuj

Od połowy grudnia do końca stycznia w wydziale komunikacji krotoszyńskiego starostwa trzeba było czekać w długich kolejkach. Czy zostanie wprowadzony system z numerkami?

Radny miejski Jan Zych złożył na ręce burmistrza Krotoszyna wniosek o wprowadzenie tam systemu kolejkowego, aby burmistrz przekazał go staroście. Automat wydawałby kartki z numerami, możliwa byłaby rezerwacja miejsc przez internet.

- Aby zarejestrować pojazd, trzeba obecnie czekać. I do końca nie wiadomo, jaka będzie kolejność przyjęcia w okienku. Osoba odbierająca numer na kartce wiedziałaby, że np. jest 15. w kolejce, więc nie musiałaby czekać i w tym czasie załatwiałaby inne sprawy – uzasadniał Jan Zych.

Wzrost klientów wynika ze zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym z 1 stycznia br. Właściciele pojazdów, którzy nie zarejestrują nabytego lub sprzedanego pojazdu, otrzymują kary w wysokości 200-1.000 zł. Dotyczy to właściciela pojazdu sprowadzonego spoza UE, który nie go zarejestruje w ciągu 30 dni. A także właściciela auta zarejestrowanego w kraju, który po 30 dniach nie zawiadomił starosty o jego kupnie lub sprzedaży. 

Wg Janusza Hylińskiego, naczelnika wydziału komunikacji, wniosek radnego Zycha rozpatrzą władze powiatu. Jak dodał – system z oprogramowaniem informatycznym może kosztować ok. 35 tys. zł. Hyliński podkreśla, że po dużym napływie klientów do 31 stycznia br. obecnie jest mniej oczekujących. – W ostatnich trzech dniach kolejek w ogóle nie stwierdziłem – powiedział nam 7 lutego. Pewne rozluźnienie nastąpiło po wprowadzeniu tzw. szybkiego okienka dla osób odbierających dowody rejestracyjne. 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Mark.Mark.

5 1

Nie numerki, tylko solidna praca urzędników rozwiąże sprawę.Wydawanie twardych dowodów powinno być w innym miejscu.A jeśli sytuacja wymaga tego to pracownicy innych biur powinni wspierać Wydział komunikacji a nie snuć się po korytarzach bo to nikomu nie pomoże.Czy Starostwo tego nie widzi ? . A może nie chce widzieć ? Pozdrawiam 12:21, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomek 7433tomek 7433

7 1

nie potrzeba żadnych numerków wystarczy że panie i panowie w tej komórce zaczną pracować a nie siedzieć i w stołki pie...eć. no i najważniejsza sprawa - jak to jest że jedna pani przez cały dzień wypisuje i rejestruje samochody handlarzy ... niech przyjdą też odstać swoje a nie pukają w drzwi obok dają stertę dokumentów i w łapę i wychodzą . tego pewnie Starostwo też nie chce widzieć możne starostwo ma też z tego profit ... 16:30, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone