Zamknij
REKLAMA

KORONAWIRUS W KROTOSZYNIE? Stan pacjentki poprawił się. Nie ma zagrożenia epidemią

11:54, 26.02.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Stan 26-letniej pacjentki, u której podejrzewa się zakażenie koronawirusem, uległ poprawie. Trwa diagnostyka i leczenie w krotoszyńskim szpitalu. Obecnie nie ma zagrożenia epidemicznego w Krotoszynie.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, pacjentka przebywa w wyizolowanym pomieszczeniu szpitala, a personel medyczny stosuje zalecane procedury.

Stan pacjentki uległ poprawie. Kontynuowany jest proces diagnostyki i leczenia. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia epidemicznego w Krotoszynie - mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

Od 25 lutego, godz. 18.00, wszystkie oddziały Szpitala Powiatowego w Krotoszynie pracują w trybie planowym. Podjęte działania konsultowane są m.in. z konsultantem medycznym ds. ratownictwa medycznego.   

W związku z przyjęciem do krotoszyńskiego szpitala pacjentki z objawami grypopodobnymi, wobec której zastosowano postępowanie profilaktyczne w ewentualnym zakażeniu koronawirusem, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka zwołał 25 lutego i 26 lutego posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.   

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.  

W trakcie obu posiedzeń starosta zapoznał się z informacją na temat podjętych przez szpital i służby sanitarne działań. Omówiono przebieg wdrożonych procedur i stosowanego postępowania - informuje Marzena Wiśniewska, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Według Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie, wszczęto także odpowiednie postępowanie prewencyjne polegające na zebraniu wywiadu nt. pacjentki i jej otoczenia, wydano odpowiednie zalecenia i poinformowano Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mieszkaniecmieszkaniec

8 1

No to życzmy jej szybkiego powrotu do zdrowia -a teraz zajmijmy sie gromadzeniem wody deszczowej (bo ostatnio obficie popadało) czy nie mozna w polderach na Okólnej i na Osuszy gromadzić wody na cięższe czasy -okres 5 lat juz chyba minął od inwestycji - wiec chyba mozna przekształcić polder suchy w polder mokry . 13:31, 26.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Naitsyrk85Naitsyrk85

2 0

Też tak uważam, już od dawna powinny zostać zalane a od początku powinny być stale zalane a zrzut wody w razie potrzeby zawsze można zrobic, wystarczy 17:00, 26.02.2020


REKLAMA